ADEM KORKMAZ’A TBMM’DE BURDUR İÇİN KRİTİK GÖREV « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika, ADEM KORKMAZ’A TBMM’DE BURDUR İÇİN KRİTİK GÖREV « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika,
hava 13° Orta
DOLAR 32,2511 %% 0.14
EURO 35,0023 %% 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 %% 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 %% 0,36
BITCOIN 69.013,29 %0.44
SON DAKİKA

ADEM KORKMAZ’A TBMM’DE BURDUR İÇİN KRİTİK GÖREV

Son Güncelleme :

15 Haziran 2023 - 12:51

ADEM KORKMAZ’A TBMM’DE BURDUR İÇİN KRİTİK GÖREV

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ihtisas komisyonlarının partilere göre üye dağılımı ile komisyonlarda görev yapacak milletvekili isimleri belli oldu.

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanan Genel Kurulda, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonları için seçim yapıldı.

28. yasama döneminin 5. birleşiminde TBMM’de adaletten tarıma kadar 19 farklı ihtisas komisyonunda görev alacak milletvekili isimleri de belli oldu. Buna göre AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonuna seçildi. Komisyonun sözcülük görevini de yerine getirecek olan milletvekili Korkmaz’ın bu komisyonda yer alması Burdur ekonomisinin can damarı da olan tarım ve hayvancılığın gelişimi açısından kritik bir görev olarak değerlendiriyor.

Hatırlanacağı üzere Milletvekili Korkmaz, seçim döneminde de Burdur’da hayvancılığı ekonomik olarak büyütecek önemli projeler açıklamıştı.  Bu nedenle Milletvekili Korkmaz’ın Burdur’da hayvancılığın gelişimi için tasarladığı büyük ölçekli projeleri hayata geçirmek için Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonuna seçilmesi önemli görülüyor.

 Tarım, orman ve köyişleri ile ilgili konularda TBMM Başkanlığınca kendisine havale edilen kanun tekliflerini görüşüldüğü Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonun Başkanlığını bir önceki dönemin Tarım ve Ormanı Bakanı olan Kahramanmaraş milletvekili Vahit Kirişçi yapacak.

Köy Kanunu, Tarım Kanunu, Organik Tarım Kanunu, Biyogüvenlik Kanunu, Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu, Tohumculuk Kanunu, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, Orman Kanunu, Tütün Kanunu, Şeker Kanunu, Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanun, Su Ürünleri Kanunu, Mera Kanunu, Yeraltı Suları Hakkında Kanun, Hayvanları Koruma Kanunu, Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gibi kanunlar Komisyonun ana faaliyet alanında yer alıyor.   

----- REKLAM -----