Adem Korkmaz sözünü tuttu « Burdurweb, Burdur HaberAdem Korkmaz sözünü tuttu « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Adem Korkmaz sözünü tuttu

Son Güncelleme :

19 Haziran 2023 - 16:05

Adem Korkmaz sözünü tuttu

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın Mayıs 2023 seçim sürecinde Burdur su içme suyu sorununda “su meselesi siyaset üstü bir mesele” diyerek sorunun çözümü için vekil seçildikten sonra ilk resmi
ziyaretini Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yapacağı sözünü vermişti.

Seçimler sonrası Korkmaz söz verdiği gibi su sorununu çözmeye yönelik adımlar atmaya başladı ve temaslarına hız verdi.


Geçtiğimiz günlerde Devlet Su İşleri (DSİ) yöneticileri ve yetkilileriyle bir araya gelen, Burdur’daki içme suyu problemini masaya yatıran AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i de ziyaret ederek içme suyu sorununu karşılıklı olarak ele aldılar.

AK Parti Burdur il başkanı Mustafa Özboyacı, merkez ilçe başkanı Hüseyin Okan ile birlikte Başkan Ercengiz’i makamında ziyaret eden Milletvekili Korkmaz içme suyu sorununu çözme anlamında neler yapılabileceği noktasında, DSİ ve Belediye yetkilileri ile birlikte, görüş alış-verişinde bulundu.
Isparta DSİ 18. Bölge Müdürü Rahmi Şahin ile DSİ 182. Şube Müdürü Fatih Deşik’in de katıldığı görüşmede, ivedilikle bu yıl ve önümüzdeki yıl içme suyu meselesinde neler yapılabileceği ele alındı ve sorunun çözümü noktasında birlikte hareket ederek güçlü adımlar atılması yönünde mutabakata varıldı.Toplantı da ayrıca Burdur içme suyu ihtiyacının 2050 yılına kadar karşılanması konusunda uzun vadeli projeler konusunu da ele alındı.
Su sorunun Burdur için hassas bir konu olması münasebetiyle ihtiyaç olması halinde bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.

----- REKLAM -----