Başkan Keyik’ten tercih önerisi « Burdurweb, Burdur HaberBaşkan Keyik’ten tercih önerisi « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Başkan Keyik’ten tercih önerisi

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2023 - 13:03

Başkan Keyik’ten tercih önerisi

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, öğrencileri ve velilerini LGS tercihlerinde Meslek Liselerini seçmeye davet etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK: “3 Temmuz’da başlayan ve 19 Temmuz’da sona erecek olan LGS (Liselere Geçiş Sistemi) tercihlerinde ilimizdeki tüm öğrencileri ve velilerini Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini (MTAL) ile ilimizdeki diğer meslek liselerini seçmeye davet ediyorum. Öğrenimlerini sürdüren öğrenciler diğer liselerdeki öğrenciler gibi tüm teorik derslerini en iyi şekilde okulda alıyor. Bunun yanında da meslek bilgisi derslerini atölye, laboratuvar ve işyerinde uygulamalı şekilde öğreniyorlar. Devletimiz, Millî Eğitim Bakanlığımız, İŞKUR Müdürlüğümüz ve Odamız okulumuzda öğrenim gören veya mezun olan öğrencilere çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Öğrencilerimiz de bu imkanlardan, istihdam ve meslek edinme garantisinden en iyi şekilde yararlanarak, iş hayatlarında sağlam adımlarla yürüyecektir” ifadelerini kullandı.

“ODA OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Öğrencilere Oda olarak hep yanlarında oldukları mesajını veren Başkan Yusuf KEYİK: “Sevgili öğrenciler, sizler bizim ve ülkemizin geleceğisiniz. Üniversitelerden veya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden mezun olduğunuzda ilimizin ticaret ve sanayi alanlarının aranılan elemanları olacaksınız. İnşallah mezun olduktan sonra bir kısmınız yüksek öğretimine devam ederken bir kısmınız kamuya ve bir kısmınız da iş dünyasına katılacak. Sizlerin iş dünyasına katılımınız sürecinde bizler Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman yanınızdayız ve sizlere destek olacağız” diye konuştu.

“MESLEK LİSELERİNE TALEP ARTIYOR”

Öğrenci velilerine de çocuklarının meslek edinme kolaylığını açıklayan Başkan Yusuf KEYİK: “Saygıdeğer öğrenci velileri, geride bıraktığımız dönemde hem tüm dünyada ve hem de ülkemizde yaşanan gelişmeler neticesinde güçlü ve üretken mesleki eğitimin önemi bir kez daha anlaşıldı. Türkiye’nin ve Burdur’un sanayi ve ekonomisinde çırak, kalfa, usta ve donanımlı- tecrübeli kişilere her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemiz genelinde Meslek Liselerine tercihler artmaya devam etmektedir. Bizler ticaret erbabı ve sanayiciler olarak bu talebin daha da artacağına inanıyoruz.  Odamızın desteklediği Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde mezunlara istihdam ve iş garantisi sağlanıyor. Gelişen teknolojiyle birlikte çocuklarınız için böyle bir fırsatı kaçırmamanızı temenni ediyoruz. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak da yetenekli gençlerimizin meslekleri ile ilgili fuarlara katılmaları, başarılarının ödüllendirilmeleri, kolay iş bulmaları noktasında yanlarında olacağımızın da bilinmesini isteriz.

Hem çocuk olarak ve hem de ebeveynleri olarak her gün harçlık vermek- almak maddi ve manevi sorunlar oluşturur. Bir an evvel iş hayatına atılan ve hayatta kariyer basamaklarını erken yaşlardan itibaren tırmanmaya başlayan çocuklar ise hayatları boyunca hep avantajlı olacaktır.  Çocuklarınızın kabiliyet ve ilgilerine göre tercih edebileceği bölümler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde mevcuttur. Proje okulumuz bilim ve teknolojinin yenilikleriyle kendini güncellemekte, eğitim- öğretim alanlarında gelişmekte, öğrencilerine de bu minvalde eğitim- öğretim vermektedir. Öğrencileri için hem eğitimle hem atölyeleriyle ve hem de dersliklerindeki öğretimle onlara donanım kazandırmaktadır. Ayrıca ticaret ve sanayi alanlarında bir iş kolunda uzman (usta) olmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizle son derece etkili ve kolaydır” şeklinde konuştu. 

“GENÇ YAŞTA MESLEK EDİNDİRMEK KOLAYDIR”

Başkan Yusuf KEYİK: “Değerli öğrenci velileri, İsteriz ki her anne babanın hayali gibi her çocuk doktor, avukat olsun… İyi ama herkes doktor, avukat olursa; diğer sektörlerde kim çalışacak. Ekmeğimizi kim pişirecek, lokantada yemeği kim yapacak, aracımız arızalandığında aracımızı kim tamir edecek? Demek ki her meslekten insana ihtiyacımız var. İstatistiklere baktığımızda işsizlerin genelini düz liseden mezun olan öğrenciler oluşturmaktadır.  Veliler her ne kadar benim çocuğum doktor, avukat olacak dese de olamadığı zaman da ileri yaştaki bir genci çırak olarak sanayiye vermeleri mümkün değildir.  İlerleyen yaşlarda meslek edindirmek oldukça zordur.

Anne ve baba olarak tabi ki çocuklarımızın geleceğini düşünmek zorundayız.  Çocuğunuzun şartlarını göz önüne aldığınızda meslek edinmeleri, kısa yoldan hayata atılmalarını uygun görüyorsanız Burdur Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi çocuklarımıza kapılarını sonuna kadar açılmıştır.

Burdur Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde;

–        Bilişim Teknolojileri Alanı

–        Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı

–        Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı

–        Makine ve Tasarım Teknolojileri Alanı

–        Metal Teknolojileri Alanı

–        Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı

–        Tesisat ve İklimlendirme Alanı

–        İtfaiye ve Yangın Güvenliği Alanı olmak üzere sekiz farklı alanda öğrenci yetiştirip, bu bölümlerden mezun olmaktadır.

‘Geçmişin İzi, Geleceğin Garantisi’ olarak devam ettiğimiz bu yolda öğrencilerimizi Burdur Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde görmek istiyoruz.

Haydi gençler, güçlü Türkiye ve sağlam bir gelecek için meslek liselerini ve Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edin!” dedi.

----- REKLAM -----