ÖZBOYACI, “SENİR SUYUNDA SONA ÇOK YAKLAŞTIK” « Burdurweb, Burdur HaberÖZBOYACI, “SENİR SUYUNDA SONA ÇOK YAKLAŞTIK” « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

ÖZBOYACI, “SENİR SUYUNDA SONA ÇOK YAKLAŞTIK”

Son Güncelleme :

19 Temmuz 2023 - 17:35

ÖZBOYACI, “SENİR SUYUNDA SONA ÇOK YAKLAŞTIK”

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı yaptığı yazılı açıklamada: “Burdur Merkez için önem arz eden kaynak olan Senir’de 8 pompada Isparta DSİ Bölge Müdürlüğü çalışmaları ve incelemeleri sonrasında yeterli miktarda suların olduğu tespit edilmişti.

Bunun üzerine Antalya İLBANK Bölge Müdürlüğü’nün çalışmaları ve değerlendirmeleri sonrası raporlar Ankara İLBANK Genel Müdürü ve ilgili genel müdür yardımcıları ile görüşmeler sonrasında senir suyunun pompalardan Burdur’a getirilmesi, güzergâhların belirlenmesi için uzmanlardan oluşan komisyon kurulmuştu.
İLBANK Proje Daire Başkanlığı’nca kurulan komisyon Senir’e gelerek ve pompaların olduğu alanda incelemelerde bulunmuştu. Komisyonun değerlendirilmesi sonrasında iki güzergâh tespiti yapılıp rapor edilmişti. İLBANK Genel Müdürlüğü en uygun geçişi belirledi ve onayladı.
Son yıllarda ve günümüzde kuraklık ve iklim değişikliğinden kaynaklanan yer altı suların azalması ve Burdur’un İçme suyunun sağlandığı sondaj pompalarındaki suların çekilmesi sonucunda Burdur Valimiz Ali Arslantaş ile DSİ Bölge yetkilileri ve İLBANK bölge yetkilileri ile Senir kasabasına giderek yerinde incelemelerde bulunmuştu. Bunun sonucunda son gelişmeler meydana gelmiştir.
AK Parti Burdur İl Başkanlığı olarak Burdur Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile birlikte başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ve bürokratlarımıza bu konu üzerinde hassasiyetimizi belirtmeye devam ediyoruz. Bizlerinde yaşadığı Burdur’da su sorununu ortak akılla tarihe gömmek ve su sorunu konusunda Burdur Belediyesinin elini güçlendirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Suyun siyasetinin olmadığını bir kez daha belirtmek isterim. İlerleyen vakitlerde su ile ilgili müjdemiz için gece gündüz çalışmaya devam.

----- REKLAM -----