Başkan Ercengiz esnaf buluşmalarına devam ediyor « Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur Haber Başkan Ercengiz esnaf buluşmalarına devam ediyor « Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur Haber
hava Sisli
DOLAR 28,8958 %% -0.01
EURO 31,4399 %% -0.09
GRAM ALTIN 1.917,15 %% -0,36
ÇEYREK A. 3.134,54 %% -0,36
BITCOIN 1.202.871 %5.419
SON DAKİKA

Başkan Ercengiz esnaf buluşmalarına devam ediyor

Son Güncelleme :

21 Eylül 2023 - 23:04

Başkan Ercengiz esnaf buluşmalarına devam ediyor

Birbirinden değerli projeleri Burdur’a kazandırmaya devam eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bir yandan da esnaflarla bir araya geliyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, esnaf kahvaltılarına devam ediyor. Bugünde Başkan Ercengiz, Gazi caddesi ve Adliye caddesi esnafları ile bir araya gelerek esnafların istek talep ve önerilerini dinledi.

Kalekapı Caddesinde düzenlenen kahvaltıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Belediye Meclis üyeleri ve esnafalar katıldı.

Konuşma yapan Başkan Ercengiz “Sizlerle bir arada olmak ve en azından bizim sizlere ulaştıramadığımız görünür görünmez birtakım hizmetlerimizin bilgilendirmesini yapmak ya da sizlerin aklında kalan bir şey varsa doğrudan birinci ağızdan sorup öğrenmek istediğiniz her ne varsa onlara yanıt verebilmek için sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Ön0celikle katılımınızdan ötürü ben de teşekkür ediyorum. Güzel bir sonbahar sabahındayız. Yaklaşık 10 yıldır bu şehirde görev yapıyoruz. Tabii bu şehirde görev yaparken de sadece görev yapmak değil şehri yaşayıp anlamak şehrin ihtiyaçlarını görüp hissedip ölçeklendirmek ve halkımızda sürekli bir arada olarak gerçek anlamda ihtiyaçları test edebilmek için bizler partimizin yöneticileri, Milletvekillerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız hatta apartman yöneticilerimize varıncaya kadar geri bildirim almaya çalışıyoruz. Çok kolay bir iş değil çünkü her geçen gün nüfusumuz artıyor ihtiyaçlar artıyor sizler de gözlemliyorsunuz. Esnaf olarak gerçi her birimiz ayrı bir yönetici olduk. Bunun da farkındayım artan maliyetleri göz önünde bulundurduğumuz zaman bugünlerde ticaret yapabilmek çok kolay değil. Bu nedenle de mümkün olduğu kadar yükü esnafımıza halkımıza yüklemeden eşit hizmet alabilme adına vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Ben çok kısa bir özet geçeyim varsa sizin sormak istediğiniz bir şey bunlara cevap vereyim. Şimdi şurada ilk başladığımız günlerde sizlerle de oturup konuştuğumuzda bu caddeyi kapatmak yasalaştırmak daha güzel kaldırım oluşturmak gibi bir hedefimiz amacımız vardı. Bunlarla başladık geçmiş dönemde çok basit işlerle başlıyormuş gibi gözüktü ama tamamını topladığımızda şehri bütün haline dönüştürmeye yönelik konumuzu hizmetler yapmaya çalıştık.

“HEDEFİM BURDUR HALKINA BİR DÖNEM DAHA HİZMET EDEREK BELEDİYE BAŞKANLIĞI MACERAMIZI 3 DÖNEMDE SONLANDIRMAK”

Geçen günlerde bir kanalda Programa katıldık. O televizyon programında gazeteci arkadaşlarımız sordu. Aday mısınız? diye ben şunu söyledim. 10 yıldır Burdur’umuza hizmet ettik. Arkadaşlarımızla birlikte şeffaf olmaya çalıştık, dürüst olmaya çalıştık. Sizlere yalan söylememeye gayret ettik. Mümkün olduğu kadar da vatandaşımızın taleplerini cevap vermeye kulak vermeye ve vatandaşımızın bizden istediklerini hayata geçirmeye çalıştık. Elbette bunun başarılabilmesi sadece bizim arzulamamıza ya da bizim sizden aldığımız taleplere bağlı değil. Kaynak, programlama, projelendirme ve personel ile benzeri birçok nedene bağlı olarak belli bir sırayla projelerimizi yapmaya çalışıyoruz. Aday mısınız diye sorduklarında 2 dönem boyunca en zor dönemini en acemi hallerimizle atlatmaya çalıştık. Bundan sonra eğer Burdur halkı teveccüh gösterir elbette tabii ki öncelikle partimiz bizi aday gösterirse biz Burdur halkına bir dönem daha hizmet ederek Belediye Başkanlığı maceramızı 3 dönemde sonlandırmayı hedeflediğimizi ifade ettim. Çünkü kurumlar kurumsallaşmalı kişilerin isimleriyle değil davranış biçimleriyle ve programlarıyla projeleriyle hayat bulmalı

ben bir dönem daha eğer kısmet olursa sizlere Burdur halkına hizmet etmeyi arzularım. Ömrümüz yeterse sağlığımız el verirse şartlar eğer bizi yeniden aday yaparsa sizler de bizi seçerseniz ben bir dönem daha artık borcu bitmiş makine parkı tamamlanmış ekibi profesyonelleştirilmiş ve ne yapacağını bilen bir belediyecilik anlayışıyla 2 dönemde yapmayı hedeflediğimiz ancak kaynak yetersizlikleri veya benzeri nedenlerle başaramadığımız her ne varsa fazlasını yaparak Burdur’a hizmet edip Belediye Başkanlığı görevinde bitirmek istiyorum. Hepinize sabırla dinlediğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI KENDİSİNE ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM BAŞARILAR DİLİYORUM HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH”

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut “Kıymetli esnaflarımız öncelikle belediye başkanımıza bu yapmış olduğu ayrıntılı ve güzel bir sunumdan dolayı ben de çok teşekkür ediyorum. Hepinizin de bildiği üzere Burdur’umuz çevre illere bakıldığı zaman Antalya’nın Isparta’nın Denizli’nin Muğla’nın ne yazık ki çok çok gerisinde kalan ne yazık ki bunlara nazaran çok az gelişen bir il konumunda oldu. Ankara’dan gelen yatırımlara baktığımız zaman işte bu anlamda Ali Orkun Ercengiz Başkanımızın ve mesai arkadaşlarının 2014 yılında göreve geldiği günleri iyi hatırlamak gerekiyor. Bakın birçok şey anlattı ama birçok şeyi de anlatamadı tabi vaktin de biraz kısıtlı olmasından kaynaklı ama ben de birkaç hatırlatma yapmak isterim. Örneğin Burdur gölümüz ne haldeydi bugün ne halde sizlerin vicdanınıza bırakmak isterim yani o göldeki sosyalleşmeyi o bugün halk plajımız da yapılanları iyi hatırlamak gerekiyor. Bugün Kale kapı caddesindeyiz bir marka cadde ama istasyon caddesi gibi Kale kapı gibi caddeler 2014 yılından önce ne yazık ki Burdur halkının hizmetine sunulmamıştı. Yani Ankara’dan gelen hizmetlerde geri kalmışlığımızı 2014 yılından beri Burdur Belediyesi’nin sosyal yaşantımıza yaptıklarını düşündüğümüz zaman bu aradaki farkı kapatmaya özen gösterdiklerinden dolayı başta Burdur Belediye Başkanımız olmak üzere tüm tüm belediye personellerimize de çok teşekkür ediyoruz. Tabii önümüzdeki günlerde Belediye Başkanımız adaylığını açıkladı kendisine şimdiden tebrik ediyorum başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun inşallah. Tabii Burdur Belediye Başkanlığında bu belediyecilik anlayışının devam etmesini bu sosyal belediyecilik anlayışının daha da ilerleyerek devam etmesini bizler cani gönülden istiyoruz. Bu anlamda sizlerden bu umudu büyütmek adına destek istiyoruz. Katılım sağladığınız için ben de sizlere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum sağ olun var olun” dedi.

----- REKLAM -----