Yeni Asgari Ücrette İşverenlere Desteğin Artırılması Gerekir « Burdurweb, Burdur HaberYeni Asgari Ücrette İşverenlere Desteğin Artırılması Gerekir « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Yeni Asgari Ücrette İşverenlere Desteğin Artırılması Gerekir

Son Güncelleme :

28 Aralık 2023 - 10:49

Yeni Asgari Ücrette İşverenlere Desteğin Artırılması Gerekir

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Açıklanan yeni asgari ücret ilimiz ve ülkemiz ekonomimize hayırlı olsun. İşçi maaşlarındaki artışla beraber işverenlere verilen destekler de artırılmalıdır” dedi.

2024 Yılını kapsayan artışla birlikte 17.002 TL olarak açıklanan asgari ücret hakkında değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplantısı sonrasında açıklanan; 2024 yılını kapsaması hedeflenen ve 1 Şubat 2024’ten itibaren yıl sonuna kadar devreye alınan yeni asgari ücret tutarı çalışanların alım gücünün ve enflasyonun üzerinde bir refah artışı ile korunması memnuniyet vericidir” şeklinde konuştu.

Başkan Yusuf Keyik: “17 bin 2 TL’lik maaşların verilebilmesi çalışanlar adına sevindiricidir. 17 bin 2 lira net asgari ücret ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Gelir vergisi dilimleri de yukarıya doğru güncellenerek çalışanların alım gücü artırılmalı. Fakat finansal zorluklara düşmemeleri açısından işverenlerimiz için de gerekli kolaylıklar sağlanmalıdır. Çünkü bu yeni uygulamada işverenlerimizin yükü artmaktadır. Piyasalardaki dalgalanmaları göz önünde bulundurursak asgari ücrette yapılan artış işsizlik riski oluşturabilir, işe alımlarda yavaşlamaya neden olabilir.  Bunun önüne geçmek için de devletimizin işverenlerimize verdiği destekler artırılmalıdır. İşçilerin maaşları ile işverenlere sağlanan destekler dengeli olmalıdır, bu denge bozulmamalıdır. Ülkemiz ekonomisinde işçilerin memnuniyetiyle birlikte işverenlerin memnuniyeti de göz önünde bulundurulması iş dünyasına moral olacaktır” diye konuştu.

----- REKLAM -----