AK Parti’nin Burdur Adayı Mehmet Şimşek « Burdurweb, Burdur HaberAK Parti’nin Burdur Adayı Mehmet Şimşek « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

AK Parti’nin Burdur Adayı Mehmet Şimşek

Son Güncelleme :

19 Ocak 2024 - 11:52

AK Parti’nin Burdur Adayı Mehmet Şimşek

Günlerdir merakla beklenen AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı ismini AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Adaylığı kesinleşen AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek’ten ise ilk açıklama geldi. Şimşek, “Burdur için, Burdurlular için hepimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı şehir hedefi ile kutlu ve gururlu bir yola çıkıyoruz.” dedi.

Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Burdur için, Burdurlular için hepimizin yaşamaktan mutluluk duyacağı şehir hedefi ile kutlu ve gururlu bir yola çıkıyoruz. Şahsımı bu büyük onura layık gören Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Partimize, Milletvekillerimize, İl, Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Teşkilatlarımıza, Cumhur İttifakımıza ve desteklerini her zaman yanımda hissettiğim bütün hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Yolumuz açık olsun. Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız.”

Mehmet Şimşek kimdir?

Mehmet Şimşek, 1967 yılında Burdur’da doğdu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olup, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Tezsiz Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1987 – 2003 yılları arasında öğretmenlik, 2003 – 2023 yılları arasında, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Şimşek, halen Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

----- REKLAM -----