Bucak Belediyesi Milyonlarca Lira Kar Etti « Burdurweb, Burdur HaberBucak Belediyesi Milyonlarca Lira Kar Etti « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Bucak Belediyesi Milyonlarca Lira Kar Etti

Son Güncelleme :

19 Ocak 2024 - 12:29

Bucak Belediyesi Milyonlarca Lira Kar Etti

BUCAK BELEDİYESİ’NİN TAŞ KIRMA VE ELEME TESİSİ 2023 YILINDA 8 MİLYON TL KAR ETTİ

Bucak Belediyesi tarafından ilçeye alt yapı ve yol çalışmalarında çok yönlü yarar sağlayacak şekilde yapılan taş kırma ve eleme tesisinde her türlü ebatta kum, çakıl ve alt yapı malzemesi üretilirken, tesis 2023 yılında 8 Milyon 741 bin 890 TL kar etti.

Taş kırma ve eleme tesisi hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Organize Sanayi bölgesinde bulunan ve ilçemize çok yönlü yarar sağlayacak tesisimizi faaliyete geçirdik. 150-250 ton/saat kapasiteye sahip kırma eleme tesisimiz aynı anda 5 farklı boyutta ürün üretebilen çift elek ve çift kırıcıya da sahip. Aynı zamanda 0-5 mm stok yükleme bunkeri ve toz indirgeme sayesinde çevre dostu bir tesis. Ayrıca tesisimiz yüksek verimlilik düşük enerji sarfiyatı sağlayan özel elektrik panoları ile donatıldı. Belediye olarak her türlü kum çakıl by-pass gibi altyapı malzemesi üretebiliyoruz. Bucak Belediyesi olarak mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızın üst yapı çalışmalarında en önemli gider kalemlerinden birisini yollarımıza serdiğimiz mucur, kum ve dolgu malzemesi oluşturuyor. Bu tesis öncelikli olarak bu giderlerimizin düşmesini sağladı. Tesisimizin kırma bölümünü faaliyete geçirmekle birlikte faydasını gördük. Stabilize yol çalışması yaptığımız yollarımızda tesisimizden çıkan malzemeleri kullandık. Tesisimizin eleme bölümünü de faaliyete geçirerek ince malzemede üretiyoruz ve gider kalemlerimizi oluşturan birçok malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Tesisimizin faaliyetlerinde 2023 yılını değerlendirdiğimizde gelir 15 Milyon 983 Bin 390 Tl gider 7 Milyon 241 Bin 500 Tl. net karımız ise 8 Milyon 741 Bin 890 Tl oldu. 2023 yılında Belediyemiz alt yapı hizmetlerimizde malzemeler yol yapım çalışmalarımızda alt yapı malzemesi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızda dolgu malzemesi olarak kullandığımız 12 Milyon 144 bin Tl’lik malzeme tesisimizde üretildi. Belediyemiz ihtiyaçları dışında da yaklaşık 2.5 Milyon Tl’lik satış yaparak da gelir sağladık. Bunun yanında millet ormanımıza, köylerimize verdiğimiz malzeme destekleri de oldu.” dedi.

----- REKLAM -----