Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezinin Yapımı Tamamlandı « Burdurweb, Burdur HaberBucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezinin Yapımı Tamamlandı « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezinin Yapımı Tamamlandı

Son Güncelleme :

29 Şubat 2024 - 11:41

Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezinin Yapımı Tamamlandı

Bucak Belediyesi Sokak hayvanları sorununu çözüme kavuşturmak için önemli bir girişimde bulundu. Sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezinin yapımını tamamladı. Hayvan barınağının Mart ayının ilk haftasında açılışı gerçekleştirilecek.

Bucak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olan Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yapımı tamamlandı.Açılışı için gün sayıyor.

Yeni Hayvan Barınağında Geri Sayım Başladı

Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu,  Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olan tesiste yapım çalışmalarını tamamlandı. İçerisinde kedi ve köpek evi, kedi köpek oyun alanları, ameliyathane, klinik, aşılama, kısırlaştırma, otopark, hayvanseverler için dinlenme alanı, çocuklar için oyun parkı, güvenlik, sahiplendirme ve doğal yaşam alanının bulunduğu hayvan barınağının hizmete girmesi ile birlikte sokak hayvanları daha sağlıklı, daha hijyenik ve modern bir ortamda yaşamını sürdürecek.

Bucak’a yeni hayvan barınağı hayırlı olsun

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “sağlıklı toplum ve sağlıklı çevre” hedefimize ulaşmak için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yasalarla bize verilmiş olan yetkiler çerçevesinde sokak hayvanlarından insanlara geçebilecek hastalıklarının önlenmesi amacıyla sokak hayvanlarının rehabilitasyonunu sağlıyoruz. Ayrıca köpekleri sahiplendirerek onların birer yuva sahibi olmaları ve hayvan sahibi olmak isteyen bireylerde satın alma değil barınaktan sahiplenme bilincini oluşturarak sahipsiz sokak hayvanları sorununu vatandaşlarla birlikte çözüme ulaştırmak istiyoruz. Sokak Hayvanları Geçici Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Limobramastone mermer fabrikasının sahibi hayırsever iş insanı Mehmet Başarır’a ve kıymetli eşleri Ebru Başarır Hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Sorun çözen belediye anlayışımızı devam ettiriyoruz. Yeni hayvan barınağımızın yapımını tamamladık. Barınağımıza taşınma işlemlerini başlattık. Kısa süre sonrada açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

----- REKLAM -----