Burdur Devlet Hastanesi’nde bir ilk « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika, Burdur Devlet Hastanesi’nde bir ilk « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika,
hava
DOLAR 32,2776 %% -0.11
EURO 35,1154 %% 0.46
GRAM ALTIN 2.402,74 %% -0,51
ÇEYREK A. 3.928,48 %% -0,51
BITCOIN 67.592,00 %0.219
SON DAKİKA

Burdur Devlet Hastanesi’nde bir ilk

Son Güncelleme :

30 Nisan 2024 - 21:24

Burdur Devlet Hastanesi’nde bir ilk

Burdur Devlet Hastanesi bünyesinde yeni hizmete açılan Anjiyo Merkezi, bugün itibarıyla hastalarını kabul etmeye başladı. İlk anjiyo işlemi yapılan hastayı ziyaret eden Burdur Valisi Türker Öksüz, geçmiş olsun dileklerini iletti ve merkezin açılışının il sağlık hizmetlerine önemli katkılar sunacağını belirtti.

Ziyaret sırasında, anjiyo işlemi gerçekleştiren Uzm. Dr. Orkun Temizer, Uzm. Dr. Ali Boyacı ve Uzm. Dr. Gökhan Sönmez ile bir araya gelen Vali Öksüz, ekip üyelerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Merkez, üç doktor, dört röntgen teknisyeni ve dört hemşire olmak üzere toplam on bir sağlık çalışanı ile hizmet vermeye başladı. Gün içinde yedi hastanın daha anjiyo işlemi göreceği bildirildi.

Vali Öksüz, ziyaret sonrasında yaptığı değerlendirmede, Burdur’da uzun süredir eksikliği hissedilen ve il dışına yapılan hasta sevklerinin çoğunluğunu oluşturan Koroner Kalp Hastalıklarıyla ilgili sevklerin artık son bulacağını ifade etti. Ayrıca, Anjiyo Merkezi’nin açılışının, Burdur ve çevresindeki hastalar için büyük bir fayda sağlayacağını ve yerel sağlık hizmetlerinin güçlenmesine katkıda bulunacağını dile getirdi.

Ziyaret sırasında İl Sağlık Müdürü Dr. Musa Murat Erk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Mevlüt Yaman, Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Murat Yüksel ve diğer sağlık çalışanları da hazır bulundu. Vali Öksüz, yeni merkezin Burdur halkına hayırlı olmasını temenni etti.

----- REKLAM -----