Bakan Koca Açıkladı: Randevu Sistemi Değişiyor « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika, Bakan Koca Açıkladı: Randevu Sistemi Değişiyor « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika,
hava 21° Orta
DOLAR 32,3298 %% -0.02
EURO 35,1810 %% 0.6
GRAM ALTIN 2.401,58 %% -0,56
ÇEYREK A. 3.926,58 %% -0,56
BITCOIN 67.721,51 %0.413
SON DAKİKA

Bakan Koca Açıkladı: Randevu Sistemi Değişiyor

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2024 - 18:25

Bakan Koca Açıkladı: Randevu Sistemi Değişiyor

Yeni Dönem: Hastanelerde Onaylı Randevu Sistemi Başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13 Mayıs Pazartesi günü itibarıyla Türkiye’deki hastanelerde yeni bir uygulamaya geçileceğini duyurdu. Bakan Koca’nın açıklamasına göre, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alınan randevular için yeni bir onay süreci getiriliyor.

Bu yeni sistemle birlikte, hastalar randevularını bir gün öncesinden, akşam 20:00’ye kadar onaylamaları veya randevuya gelemeyeceklerini sisteme bildirmeleri gerekecek. Bakan Koca, bu uygulamaya “onaylı randevu sistemi” adını verdiklerini belirtti. Yeni düzenlemeyle, randevu iptallerinin ve boşa geçen randevu saatlerinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları, bu yeni sistemde onay işlemlerinden muaf tutulacak. Böylece, bu hassas grupların sağlık hizmetlerine erişimleri kolaylaştırılmış olacak.

Onaylı randevu sistemi, hasta ve doktorların zamanını daha verimli kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Eğer bir hasta randevusuna gelemeyecekse, iptal edebilecek ve bu sayede boşa çıkan zaman dilimi, acil ihtiyacı olan diğer hastalara sunulacak.

Boşalan randevu slotları, sistemden randevu alamamış ancak talepte bulunmuş hastalara otomatik olarak yönlendirilecek. Bu durumda öncelik, talepte bulunan hastalara verilecek. Yeni sistemle birlikte hastaların taleplerine 24 saat içinde cevap verilmesi hedefleniyor, böylece acil durumlar daha hızlı yönetilebilecek.

----- REKLAM -----