.Jose Mourinho ne kadar maaş alacak? « Burdurweb, Burdur HaberJose Mourinho ne kadar maaş alacak? « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Jose Mourinho ne kadar maaş alacak?

Son Güncelleme :

05 Haziran 2024 - 20:04

Jose Mourinho ne kadar maaş alacak?

Fenerbahçe’nin Jose Mourinho Transferi ve Sözleşme Detayları

İsmail Kartal’ın ayrılmasının ardından Fenerbahçe, dünya çapında ünlü teknik direktör Jose Mourinho’yu göreve getirerek büyük bir adım attı. Bu transfer, dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Sözleşme Detayları ve KAP Bildirimi

Fenerbahçe, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Jose Mourinho’nun alacağı sezonluk ücreti açıkladı. Yapılan açıklamada, “Şirketimiz, 2024-2025 ve 2025-2026 futbol sezonları için Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jose Mario Dos Santos Mourinho Felix ile sezonluk 10.500.000 Avro garanti ücret karşılığında anlaşmaya varmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Başkan Ali Koç’un Açıklamaları

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, transferle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sayın Aziz Yıldırım, Mourinho’ya 15 milyon euro teklif etti. Biz ise Mourinho ve tüm ekibiyle 1 yıllık toplam 12 milyon euro karşılığında anlaştık. Mourinho’nun bize ne kadar inandığının kanıtı bu.”

Maliyet ve Bonuslar

2 yıllık sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte, Mourinho’nun Fenerbahçe’ye maliyetinin bonuslar ve ek haklarla birlikte 24 milyon euro olduğu belirtildi.

Bu anlaşma, Fenerbahçe’nin uluslararası arenada adından söz ettirmesini sağlarken, kulübün gelecekteki başarısı için büyük umutlar barındırıyor.

----- REKLAM -----