2024 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? ÖSYM Tarihleri Açıkladı! « Burdurweb, Burdur Haber2024 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? ÖSYM Tarihleri Açıkladı! « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

2024 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? ÖSYM Tarihleri Açıkladı!

Son Güncelleme :

10 Haziran 2024 - 11:34

2024 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? ÖSYM Tarihleri Açıkladı!

2024 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? ÖSYM Tarihleri Açıkladı!

2024 YKS tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı ve tercih kılavuzunun ne zaman yayımlanacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl YKS tercihleri 27 Temmuz’da başlamış ve 8 Ağustos’ta sona ermişti. Peki, bu yıl 2024 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

2024 YKS Tercih Tarihleri

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih sürecinin de hızla başlaması bekleniyor. ÖSYM, tercih işlemlerinin yapılacağı tarihleri ve tercih kılavuzunu temmuz ayının ilk haftasında yayımlamayı planlıyor.

YKS Tercihleri Nasıl Yapılır?

Adaylar, tercih işlemlerini ÖSYM’nin belirlediği tarihler arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak yapacaklar. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılamayacak, sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri işleme alınmayacak.

ÖSYM’nin resmi sitesi https://ais.osym.gov.tr üzerinden yapılacak tercih işlemleri, AİS ekranındaki uyarılara göre sonlandırılmalı. Tercih sürecinin nasıl gerçekleştirileceği hakkında detaylı bilgi, tercih kılavuzunda yer alacak.

2024 ÖSYM YKS Üniversite Tercih Tarihleri

ÖSYM’nin resmi açıklamaları ve tercih kılavuzu yayımlandığında, adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. 2024 YKS tercihleri için merakla beklenen tarihler ve kılavuz hakkında tüm detaylar, ÖSYM’nin duyuruları aracılığıyla takip edilebilir.

----- REKLAM -----