2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı! İşte Detaylar « Burdurweb, Burdur Haber2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı! İşte Detaylar « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı! İşte Detaylar

Son Güncelleme :

10 Haziran 2024 - 18:35

2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı! İşte Detaylar

2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı! İşte Detaylar

2024 yılı için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında başvuru sonuçları ve mülakat yerleri açıklandı. Sözlü sınavlara katılmak isteyen adaylar, sözlü sınav giriş belgelerine e-Devlet üzerinden ulaşabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları ve mülakat yerleri nasıl sorgulanır? İşte detaylar…

Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Giriş Belgesi Erişime Açıldı

Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere ilan edilen alanlardaki kadrolara başvuran ve başvurusu onaylanan adaylardan KPSS’de ilgili puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak. Bu kapsamda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri ve sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

Sözlü Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sözlü sınav sonuçları, tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak. Adaylar, sonuçlarını kişisel e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecekler. Sözlü sınav giriş belgelerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Öğretmen Atamasında Sözlü Sınavlar Ne Zaman?

20 bin öğretmen ataması sözlü sınavları 1 Temmuz’dan itibaren başlayacak ve sınavlar 20 ilde belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek. Sözleşmeli öğretmenlik için başvuruları onaylanan adaylar, KPSSP10, KPSSP121 ve KPSSP120 puan türlerine göre belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday arasında yer alarak sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak.

Tercih Başvuruları Ne Zaman?

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar, sözlü sınavların tamamlanması ve sonuçların ilanından sonra yapılacak.

MEB’in Sınav Giriş Belgelerine Yönelik Açıklaması

MEB’den yapılan açıklamada; “Sözlü sınav giriş belgeleri 10.06.2024 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı resmî internet sitesinden yayımlanacak olup adaylar fotoğraflı sözlü sınav giriş belgelerini bu adresten e-Devlet şifreleriyle alabilecektir. Sözlü sınav giriş belgesinde aday başvuru numarası, sözlü sınav yeri, sözlü sınav tarihi ve saati, adayın fotoğrafı ve alan bilgileri yer alacaktır. Sözlü sınav giriş belgesinde, bina salon listesinde ve Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formunda adayın ismi ve T.C. kimlik numarası yer almayacak, bunların yerine adayın başvuru numarası kullanılacaktır. Adaylar sınava gireceği komisyon numarasını ise sınava giriş esnasında öğrenecekler.” denildi.

Sınavda Gerekli Belgeler

Adaylar sözlü sınava, fotoğraflı sözlü sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgeleri (Nüfus Cüzdanı / Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport) ile alınacaktır. Bunun dışındaki sürücü belgesi, kurum kimlik kartı vb. belgeler geçerli sayılmayacaktır. Fotoğraflı sözlü sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi olmayan adaylar kesinlikle sınav yapılan binaya alınmayacaktır.

----- REKLAM -----