Son Dakika: 2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri ve Sonuçları Burada! « Burdurweb, Burdur HaberSon Dakika: 2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri ve Sonuçları Burada! « Burdurweb, Burdur Haber
SON DAKİKA
hava

Son Dakika: 2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri ve Sonuçları Burada!

Son Güncelleme :

11 Haziran 2024 - 1:02

Son Dakika: 2024 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri ve Sonuçları Burada!

Son Dakika: Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri ve Sonuçları Açıklandı!

Öğretmen adaylarının uzun süredir beklediği 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen 87 branşta yapılacak atamalar için gözler şimdi mülakat sınav yerlerine çevrildi. Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları, e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile öğrenilebilecek.

MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları

MEB’den yapılan açıklamaya göre, sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere başvurusu onaylanan ve KPSS’de en yüksek puan alan adaylar, belirlenen kontenjan sayısının üç katı kadar adayla birlikte sözlü sınava alınacak. 20 bin öğretmen alımına ilişkin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılmıştı.

Mülakat Yerleri ve Sınav Tarihleri

Adayların sınav merkezleri ve sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak. Adaylar, sınav giriş belgelerine e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle ulaşabilecekler. Sınav giriş belgelerinde adayların sözlü sınav yeri, tarihi, saati ve diğer bilgiler yer alacak.

MEB Öğretmen Atama Takvimi

  • Ön Başvuru ve Sözlü Sınav Merkezi Tercihleri: 20-31 Mayıs 2024
  • Sınav Merkezlerinin İlanı: 10 Haziran 2024
  • Sözlü Sınavların Başlangıcı: 1 Temmuz 2024

Sözlü sınavların tamamlanmasının ardından atama ve göreve başlama süreçlerine ilişkin açıklamalar yapılacak.

Sözleşmeli Öğretmenlik Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçlarına ve mülakat yerlerine e-Devlet üzerinden ulaşmak için buraya tıklayın. E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yaparak sonuçları öğrenebilirsiniz.

Başvurular ve sınav süreciyle ilgili daha fazla bilgi için MEB’in resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

----- REKLAM -----