.YKS 2024 Sınav Sonuçları Sorgulama « Burdurweb, Burdur HaberYKS 2024 Sınav Sonuçları Sorgulama « Burdurweb, Burdur Haber
hava

YKS 2024 Sınav Sonuçları Sorgulama

Son Güncelleme :

12 Haziran 2024 - 12:50

YKS 2024 Sınav Sonuçları Sorgulama

YKS 2024 Sınav Sonuçları Sorgulama: ÖSYM Tarihi Duyurdu! 2024 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS 2024) 8-9 Haziran tarihlerinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alanda Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 oturumda tamamlandı. Katılımın yoğun olduğu üniversite sınavında, şimdi sıra sonuçlara geldi. Öğrencilerin heyecanla beklediği YKS sonuçları için ÖSYM’den açıklama geldi.

YKS 2024 Tamamlandı!

YKS 2024, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Cumartesi sabah oturumunda TYT, pazar sabah oturumunda AYT ve öğle oturumunda YDT oturumları yapıldı. Sınavın ardından, soru ve cevap kitapçıkları erişime açıldı.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM’nin sene başında belirlediği başvuru, sınav ve sonuç takvimine göre, YKS 2024 sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Buna göre YKS sonuçları 17 Temmuz tarihinde ÖSYM sonuç sistemi üzerinden adaylara duyurulacak.

Sonuçlara Nasıl Ulaşılır?

Öğrenciler, 17 Temmuz tarihinde ÖSYM’nin resmi web sitesinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav sonuçlarını sorgulayabilecekler. Sonuçlar, üniversite tercihleri için önemli bir kılavuz niteliğinde olacak.

Üniversite Tercihleri ve Taban Puanlar

Sonuçların açıklanmasının ardından, adaylar üniversite tercihlerini yapmak için hazırlıklarına hız verecekler. Taban puanlar, hedefledikleri bölümler ve üniversiteler hakkında araştırmalarını yoğunlaştıracaklar.

Sonuçların Açıklanacağı Tarih

  • Sonuç Açıklama Tarihi: 17 Temmuz 2024
  • Erişim Yeri: ÖSYM Sonuç Sistemi

Öğrenciler, sonuçlarını ÖSYM’nin sonuç sorgulama sisteminden takip edebilirler. Başarılar dileriz!

----- REKLAM -----