.LGS 2024 Türkiye Birincilerine Yenileri Eklendi! « Burdurweb, Burdur HaberLGS 2024 Türkiye Birincilerine Yenileri Eklendi! « Burdurweb, Burdur Haber
hava

LGS 2024 Türkiye Birincilerine Yenileri Eklendi!

Son Güncelleme :

12 Haziran 2024 - 15:03

LGS 2024 Türkiye Birincilerine Yenileri Eklendi!

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) Alanya’dan 3 Türkiye birincisi çıktığını duyurdu. Kesin olmayan sonuçlara göre elde edilen bu başarı, Alanya’nın eğitimdeki üstün performansını bir kez daha gözler önüne serdi. Yılmaz, “Kesin olmayan sonuçlara göre 3 Türkiye birincimiz var. Gurur tablomuzu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu başarıda emeği geçen başta eğitim camiamız olmak üzere, siz kıymetli basın çalışanlarına da kalpten teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Birinciliği Kazanan Öğrenciler

Burdur: Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Irmak Göker, LGS’deki tüm soruları doğru yanıtlayıp 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğine adını yazdırdı.

Nevşehir: Nevşehir Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Eymen Önügören, resmi olmayan sonuçlara göre LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.

Nevşehir: Nevşehir Simya Koleji öğrencisi Duru İşigüzel, LGS’de bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan almaya aday oldu.

Diyarbakır: Radikal Okulları öğrencisi Bengi Tavin Andan da, LGS’de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan almaya aday oldu. Başarılı öğrenci için öğretmenler ve öğrenciler davul zurnalı halay çekti.

Alanya’nın Eğitim Başarısı

Bu büyük başarı, Alanya, Nevşehir, Diyarbakır ve Burdur’un eğitim kalitesini ve öğrencilerinin azmini bir kez daha kanıtladı. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyor, emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

----- REKLAM -----