.Burdur’da Yaşlı Adamı Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Hakim Karşısına Tekrar Çıktı! « Burdurweb, Burdur HaberBurdur’da Yaşlı Adamı Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Hakim Karşısına Tekrar Çıktı! « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Burdur’da Yaşlı Adamı Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Hakim Karşısına Tekrar Çıktı!

Son Güncelleme :

12 Haziran 2024 - 17:29

Burdur’da Yaşlı Adamı Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Hakim Karşısına Tekrar Çıktı!

Vahşetin Ardından Duruşmada Neler Yaşandı?

Burdur’da Bayram Sertcan’ı (76) bıçaklayarak öldürdüğü ve eşi Zehra Sertcan’ı (67) ağır yaraladığı iddia edilen Ayhan Ulu’nun (42) yargılanmasına devam edildi. Olay, 30 Ekim 2023 tarihinde Burdur’un Menderes Mahallesi Kemal Solmaz Caddesi’ndeki bir evde meydana geldi. Ayhan Ulu, ‘Kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, ‘Yağma’ suçundan 15 yıl hapis ve ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Mahkeme Detayları

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık Ayhan Ulu, Zehra ve Bayram Sertcan’ın çocukları ile taraf avukatları hazır bulundu. Sanık Ayhan Ulu’nun eşi Ayten Ulu ve sanık avukatı SEGBİS aracılığıyla mahkemeye katıldı.

Osman Sertcan’ın Açıklamaları: Maktul Bayram Sertcan’ın yurt dışında yaşayan oğlu Osman Sertcan, “Sanıktan şikayetçiyim. Babam kimseye zarar vermezdi. Olay günü telefonla konuşurken kapı zili çaldı ve görüşmeyi sonlandırdık. Sanığın yalan beyanda bulunduğunu düşünüyorum ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.

Arzu Özçoban’ın Açıklamaları: Sertcan çiftinin kızı Arzu Özçoban, “Sanığın eşi evimize temizliğe gelirdi ve her seferinde bir şeyler istemesi nedeniyle annem rahatsızdı. Sanığın beyanları çelişkili, cezalandırılmasını istiyorum.” şeklinde konuştu.

Ayten Ulu’nun İfadesi: Sanık Ayhan Ulu’nun eşi Ayten Ulu, “Olayla ilgili bilgim yok. Olay tarihinden üç yıl önce temizlik yapmıştık. Eşim odunları taşımış ve bahçeye beton dökme teklifi yapmıştı. Eşimin kasten öldürme amacıyla gittiğini düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, emniyette verdiği ifadeyi kabul etmediğini belirtti.

Sanık Ayhan Ulu’nun Savunması: Ayhan Ulu, “Soruşturma aşamasında baskı altında ifade verdim. Kolluk görevlileri delil toplamada özen göstermedi. Suçta kullanılan bıçağın yerini söyledim ama ilgilenmediler. Evde para ve altın ele geçirilmişti, bunların akıbetinin öğrenilmesini istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Osman Sertcan’ın Mahkeme Çıkışı Açıklaması

Mahkeme çıkışında gazetecilere konuşan Osman Sertcan, “Babam herkese yardım ederdi. Bu kadar caniliğe anlam veremiyorum. Türk adaletine güveniyorum, gereken yapılacaktır.” dedi.

Bu trajik olay, Burdur’da derin üzüntü yaratmış olup, yargı süreci devam etmektedir.

----- REKLAM -----