.Kobra Murat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? İşte Hayatı ve Biyografisi « Burdurweb, Burdur HaberKobra Murat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? İşte Hayatı ve Biyografisi « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Kobra Murat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? İşte Hayatı ve Biyografisi

Son Güncelleme :

12 Haziran 2024 - 20:09

Kobra Murat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? İşte Hayatı ve Biyografisi

Kobra Murat’ın Adının Hikayesi: İlginç Olayı Anlattı

Renkli kişiliği ve şarkılarıyla sık sık gündeme gelen Kobra Murat lakaplı şarkıcı Murat Divandiler, adının nereden geldiğini anlattı. Cenaze taşıma esnasında yaşadığı ilginç bir olayı paylaşan Kobra Murat, “Kadının nefesi ağzıma girdi. Kime dokunsam hastalığı geçiyor.” diyerek, dinleyenleri güldüren bu hikayeyi sosyal medyada gündeme taşıdı.

İlginç Hikaye

Pınar Kerimoğlu’nun YouTube kanalına konuk olan Kobra Murat, adının ilginç hikayesini şu sözlerle anlattı: “Kadını kefenlemişler. Koyacağız tabuta. ‘Ayaklarından tut’ dediler bana. Ben de 16-17 yaşındayım. Tuttum, kafasından da başkası tuttu. Tam kaldıracağız, ceset böyle büküldü. Kadının ağzı ağzıma geldi. Karnındaki gaz da çıktı, kadının bütün nefesi ağzıma girdi. ‘Zühre Nine içime girdi’ dedim. Çıkmıyor içimden. O günden sonra Kobra Murat oldum. Kime dokunsam hastalığı geçiyor. Kadın öyleydi. Kanserli insana böyle yapardı, yürüyerek koşarak çıkardı. Kadın nefesini bana verdi, ben Kobra Murat oldum yani.”

Kobra Murat Kimdir?

Gerçek adı Murat Divandiler olan Kobra Murat, İstanbul Balat’ta yaşamaktadır ve asıl mesleği terziliktir. “Romanların Prensi” olarak anılan Kobra Murat, 26 yıl önce konfeksiyonda tanıştığı Emine ile evlenmiş olup, üç çocuk babasıdır. Oğulları Doğuş ve Yiğithan’dan sonra mutlaka bir kız çocuk sahibi olmak istediler ve altı yıl sonra, 30 Temmuz 2007’de Sergül dünyaya geldi.

Sanat ve Şov Dünyası

Kobra Murat, sosyal medya ve TV ekranlarında sergilediği şovlarla popüler hale gelmiştir. “Roman Show” adlı bir albümü bulunan şarkıcının “Kobra Murat Kalite” ve “Antalya Gaydası” gibi parçaları oldukça ünlüdür.

Kobra Murat’ın kendine özgü hikayesi ve enerjik kişiliği, onu müzik ve şov dünyasında farklı bir yere taşımaktadır. Bu ilginç hikaye, onun lakabının kökenini ve neden bu kadar sevildiğini bir kez daha ortaya koyuyor.

----- REKLAM -----