.Mehmet Özhaseki İstifa Etti Mehmet Özhaseki İstifa Açıklaması « Burdurweb, Burdur HaberMehmet Özhaseki İstifa Etti Mehmet Özhaseki İstifa Açıklaması « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Mehmet Özhaseki İstifa Etti Mehmet Özhaseki İstifa Açıklaması

Son Güncelleme :

01 Temmuz 2024 - 23:51

Mehmet Özhaseki İstifa Etti Mehmet Özhaseki İstifa Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, Özhaseki’nin görevinden ayrılması üzerine, boşalan bakanlık koltuğuna Murat Kurum’un getirilmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Mehmet Özhaseki’nin İstifa Açıklaması

Mehmet Özhaseki, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimiz,

1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine belediye başkanı olarak başladığım hizmet yolculuğumda, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrimize hizmet etmenin manevi hazzını yaşadım.

Yıllar içinde Kayseri Milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görev aldım. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte çalışmak her zaman bir onur vesilesi olmuştur.

Ülkemizin yaşadığı büyük doğal afette, yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi yeniden inşa etmek için tarihi bir sorumluluk üstlendim. Geldiğimiz noktada önemli bir mesafe kat ettik ve yapılacak inşa faaliyetlerini adım adım belirledik.

Bugün ise, sağlık sorunlarım nedeniyle bu kutlu görevi kendi isteğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Görevlerim boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesap içinde olmadan, Hakk’ın rızasını kazanmayı amaçladım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya özen gösterdim ve bu hassasiyeti hep diri tuttum.

Bundan sonraki dönemde, kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim sürecektir.”

İsmail Saymaz’ın Yorumu

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, Mehmet Özhaseki’nin sağlık gerekçesiyle istifa etmesine rağmen, esasen görevden alındığını belirtti. Saymaz, Özhaseki’den boşalan bakanlık koltuğuna Murat Kurum’un getirilmesinin muhtemel olduğunu ifade etti.

Özhaseki’nin istifası ve Murat Kurum’un göreve gelme ihtimali, siyaset ve kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

----- REKLAM -----