.Eski Burdur Milletvekili Ahmet Mukadder Çiloğlu Hayatını Kaybetti! « Burdurweb, Burdur HaberEski Burdur Milletvekili Ahmet Mukadder Çiloğlu Hayatını Kaybetti! « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Eski Burdur Milletvekili Ahmet Mukadder Çiloğlu Hayatını Kaybetti!

Son Güncelleme :

03 Temmuz 2024 - 10:31

Eski Burdur Milletvekili Ahmet Mukadder Çiloğlu  Hayatını Kaybetti!

Burdur’un Tanınmış Siyasi İsimlerinden Ahmet Mukadder Çiloğlu Hayatını Kaybetti!

Burdur siyasetinin önemli isimlerinden ve 1970’li yılların öne çıkan eski Burdur Milletvekili Ahmet Mukadder Çiloğlu, 86 yaşında vefat etti. Ahmet Mukadder (Mukatter) Çiloğlu, Burdur siyasetinde merkez sağ akımın temsilcisi olarak tanınan Çiloğlu ailesinin bir üyesiydi.

Çiloğlu ailesi, Burdur’da Adalet Partisi’ni (AP) temsil eden önemli ailelerden biri olarak bilinirken, Ahmet Mukadder Çiloğlu 1969 genel seçimlerinde Adalet Partisi’nden Burdur Milletvekili olarak seçildi. 14. Yasama Dönemi’nde TBMM’de görev yapan Çiloğlu, 1973 yılına kadar Burdur Milletvekilliği görevini sürdürdü.

86 yaşında hayata veda eden Ahmet Mukadder Çiloğlu için 4 Temmuz 2024 Perşembe günü sabah saat 10.00’da TBMM’de bir tören düzenlenecek. Aynı gün öğleden sonra (ikindi namazını müteakip) Burdur şehir merkezinde Asri Mezarlık’ta toprağa verilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

----- REKLAM -----