.Burdur’da Başarılı Uyuşturucu Operasyonu! « Burdurweb, Burdur HaberBurdur’da Başarılı Uyuşturucu Operasyonu! « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Burdur’da Başarılı Uyuşturucu Operasyonu!

Son Güncelleme :

08 Temmuz 2024 - 18:35

Burdur’da Başarılı Uyuşturucu Operasyonu!

Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Şahıslara Operasyon

Burdur merkezinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda, Ö.Ö. ve O.K. isimli şahıslar hakkında teknik ve fiziki çalışmalar yürütülmüş ve bu kapsamda 5 kullanıcı şahıs yakalanarak “Kullanmak için Uyuşturucu Madde Bulundurmak” ve “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçlarından işlem yapılmıştır.

Ö.Ö. ve O.K. ile birlikte hareket ettiği tespit edilen R.Ç. isimli şahıs, 29.06.2024 tarihinde düzenlenen operasyonla yakalanmış, yapılan çalışmalar ve şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda;

  • 2,03 gram metamfetamin,
  • Sentetik kannabinoid enjekte edildiği değerlendirilen yaklaşık 260 kullanımlık kâğıt parçası,
  • Uyuşturucu madde ölçümüne yarayan aparatlar ele geçirilmiştir.

Adli Süreç

02.07.2024 günü “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında adli mercilere sevk edilen R.Ç. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ö.Ö. ve O.K. isimli şahıslar hakkında ise adli işlemler devam etmektedir.

Bu operasyon, ilimizde uyuşturucu madde ticareti ile mücadelede önemli bir adım olmuştur. Yetkililer, uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ve bu tür suçlarla mücadelede vatandaşların da duyarlı olmasını istemektedir.

----- REKLAM -----