.Burdur’da Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu! « Burdurweb, Burdur HaberBurdur’da Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu! « Burdurweb, Burdur Haber
hava

Burdur’da Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu!

Son Güncelleme :

10 Temmuz 2024 - 18:43

Burdur’da Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu!

Fuhuş ve Zührevi Hastalıklarla Mücadele Operasyonu: 12 Kadın Kurtarıldı, 4 Şüpheli Tutuklandı

Burdur’da fuhuşla ve fuhuş yüzünden bulaşan zührevi hastalıklarla mücadele amacıyla yürütülen “Teknik ve Fiziki Çalışma” sonucunda önemli bir operasyon gerçekleştirildi. İl merkezinde faaliyet gösteren bir iş yerinde konsomatris olarak çalışan kadınların para karşılığında fuhuşa zorlandığı, iş yerine gelen müşterilere pazarlandığı ve bazı müşterilere zorla senet imzalatılarak tehdit ve şantaj yapıldığı tespit edilmesi üzerine, “Fuhuşa Teşvik, Aracılık ve Yer Temin Etme” suçu kapsamında büyük bir operasyon düzenlendi.

Ele Geçirilenler:

  • Çok sayıda dijital materyal
  • 1 adet ruhsatsız tüfek
  • 68 adet fişek
  • 2 adet muşta
  • 1 adet uyuşturucu kullanımına yarayan aparat

Operasyon sonucunda, fuhuşa zorlanan 12 mağdur kadın ve para karşılığı fuhuş yapan 26 erkek şahsın ifade işlemleri tamamlanmıştır.

Tutuklanan Şüpheliler:

Operasyonda hedef olan ve aynı gün yakalanarak gözaltına alınan S.K., D.D., L.Ö., ve E.A. isimli 4 şüpheli şahıs, 09.07.2024 günü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Bu operasyon, fuhuş ve zührevi hastalıklarla mücadele kapsamında atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Yetkililer, bu tür faaliyetlerin engellenmesi ve mağdurların korunması amacıyla çalışmalarına kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

----- REKLAM -----