burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Adliye Caddesi cazibe merkezi olacak

Adliye Caddesi cazibe merkezi olacak
1.288 kez okundu
11 Şubat 2019 - 11:40

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, mahalle buluşmalarında önceki gün Kışla Mahallesi’nde Cumartesi günü ise Menderes Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Her iki mahallede de Deniz Kurt’un halkla buluşmasına yoğun ilgi yaşandı. Deniz Kurt, yine mahalle halklarına kendisini tanıtırken, projeleri hakkında da bilgi vermeyi ihmal etmedi.

Başkan Adayı Deniz Kurt, Adliye Caddesi’ndeki pürüzlerin giderileceğini ifade etti. Eğer Adliye Caddesi’nde pürüzler giderilirse Burdur’un yeni cazibe merkezi haline gelecek.

“ŞEHRİ YAYMAMIZ LAZIM”

Eski Adliye Caddesi hakkında yapılacak çalışmalar hakkında konuşan Deniz Kurt, “Eski Adliye Caddesi’ni tek yöne haline getireceğiz ve Burdur’a alternatif cadde haline getireceğiz. Şuanda Burdur’un ticareti meydanla köprübaşındaki hatta sıkışmış durumda.Bütün ticaret orada dönüyor. Biz buna niye mahal veriyoruz. Yeni işyeri açmak isteyen vatandaşımız yer bulmakta sorun yaşıyor. Yer buluyor, kiraları çok yüksek. Biz mümkün olduğu kadar şehri yaymamız lazım. Alternatif caddeler açmamız lazım. İş alanlarını ortaya koymamız lazım. Biz bunla ilgili geçtiğimiz 5 sene içerisinde herhangi bir çalışma göremedik. ” Dedi.

O BİNA ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Adliye Caddesi’nin önemini özellikle vurgulayan Deniz Kurt, “Eski Adliyesinde hırdavatçıların olduğu yere gelindiğinde meşhur bir bina çıktığını kaydeden Deniz Kurt, o bina olmasaydı köprü başından Adliye Caddesi’ne dümdüz bir güzergahın olacağını kaydetti. Deniz Kurt, “O bina şehri kaderini değiştiriyor. Bunla ilgili olarak AK Parti döneminde mücadele edildi. Hak sahipleriyle mahkeme sonucunda anlaşma sağlandı. Şuan kamulaştırılmasında hiçbir engel kalmadı. ” Dedi.

AMACIMIZ KAMULAŞTIRMAYI HEMEN YAPMAK

En son meclis toplantısında vurgu yapan Deniz Kurt, CHP’li meclis üyelerinin tutumunu eleştirdi. CHP, “buranın değişmemesini istiyoruz. Bu haliyle kalsın ” dediklerini ifade eden Deniz Kurt, “Senin verdiğin karar şehrin kaderini değiştiriyor. 7 sene emek verilmiş şehrin kaderine engel olan bir karar veriliyor” Dedi. AK Parti olarak buna itiraz ettiklerini kaydeden Deniz Kurt, “Amacımız 31 Mart seçimlerinden sonra buranın kamulaştırılmasını yapmak istiyoruz. Çünkü burası şehrin kaderi. ” Dedi.

DENİZ KURT, İREM’E ZİYARET ETTİ

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, geçtiğimiz yılın son aylarında hastalığı dolayısıyla tedavisine başlanan İrem Ayvalı’ya son ziyaretini gerçekleştirdi.Evinde tedavisi devam eden genç İrem’i sık sık ziyaret eden Deniz Kurt, onu unutmayarak yalnız bırakmıyor.

Yakalandığı amansız hastalığı dolayısıyla tedavisi süren genç İrem’e, Deniz Kurt ve eşi Fatma Kurt, yılbaşı gecesi evine giderek moral ziyaretinde bulunmuştu.Deniz Kurt, son ziyaretini Menderes Mahallesi’ndeki halk buluşmasının ardından AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Murat Akbıyık ile gerçekleştirdi.

Deniz Kurt’un ziyaretinin verdiği mutluluk genç İrem’in yüzüne yansıdı. İrem’in ziyaretten duyduğu memnuniyeti yüzünden okunuyordu. Tedavisi devam İrem’in her geçen gün iyiye gittiği ifade edilirken, Deniz Kurt’un genç İrem’e bir abisi olarak her zaman yanında olduğunu ifade ettiği öğrenildi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.