.ÖZEL RENKLİ HAYALLER ANAOKULUNDA BESTE PROJESİ UYGULANDI « Burdurweb, Burdur HaberÖZEL RENKLİ HAYALLER ANAOKULUNDA BESTE PROJESİ UYGULANDI « Burdurweb, Burdur Haber
hava

ÖZEL RENKLİ HAYALLER ANAOKULUNDA BESTE PROJESİ UYGULANDI

Son Güncelleme :

23 Aralık 2023 - 14:32

ÖZEL RENKLİ HAYALLER ANAOKULUNDA BESTE PROJESİ UYGULANDI

Burdur’da eğitim öğretimini sürdüren Ana Okulu’nda Burdur’ da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi (BESTE) kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Karakelle ile birlikte beden perküsyonu yapıldı.


Kurum Müdürü Sabiha Yurtseven Göker etkinlik sonrası verdiği bilgide: “Renkli Hayaller Anaokulu olarak BESTE projesi kapsamında öğrencilerimiz , velilerimiz ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Karakelle ile birlikte beden perküsyonu yaparak çok eğlendik. Beden perküsyonu olarak bilinen beden müziği, kompozisyon ve koreografinin büyülü bir karışımıdır. Müzik dansın şekillerini ve örüntülerini yaratırken, dans müzikteki sesleri ve ritimleri oluşturur. Böylece müzik “görünür”, dans “işitilir” bir hale gelir. Beden müziği çok eskilere uzanan, belki de ilk müzik/dans biçimidir. İnsanlar, taşlara veya ağaç kütüklerine şekil vererek müzik aletleri yapmaya başlamadan çok önce muhtemelen el çırparak, parmak şıklatarak, ayaklarını yere vurarak ve ses çıkararak müzik/dans fikirlerine hayat verirlerdi.Anaokulumuzda farklı materyaller ile beden perküsyonu çalışmaları yaparak çocuklarımızın ritim kulaklarını geliştiriyor, ritim çalışmaları yaparak bedenimizi ritim ile birleştiriyoruz. Bu verimli etkinliği planlayan ve bizzat okulumuza gelerek etkinliği öğrenci ve velilerimizle birlikte uygulayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Karakelle’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz.” dedi.

----- REKLAM -----