Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

İl Müdürü Bayram’dan Göker ve Ayten’e suç duyurusu

06 Temmuz 2018 Cuma, 14:12

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın odasını 11 Eylül 2017 tarihinde basmıştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram geçen yıl Eylül ayında makam odasına zorla girdiği gerekçesiyle CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve dönemin CHP İl Başkanı Barış Ayten hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

İl Müdürü Mahmut Bayram dilekçesinde; Mehmet Göker ve Barış Ayten’in 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 116’ıncı maddesinde düzenlenen konut ve işyeri dokunulmazlığı ihlal suçunu gerçekleştirdiklerini belirterek “kilit altında bulunan makam odama rızam olmaksızın ve cebir kullanmak suretiyle giren şüphelilerin cezalandırılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mehmet Göker Neden odayı basmıştı?

Milletvekili Göker, İl Başkanı Barış Ayten’le birlikte depreme dayanıksız çıktığı için yıkım kararı verilen ve yıkımı devam eden Gazi İlkokulu’nun duvarında unutulan Atatürk Posteri ve Türk Bayrağını indirdi. Miletvekili Göker daha sonra İl Başkanı Ayten’le birlikte Türk Bayrağı ve Atatürk posterini İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a teslim etmek üzere makamına gitmişti.

İl Müdürü Mahmut Bayram, Vekil Göker’i ‘randevu almadılar’ diyerek odasına almadı. Bunun üzerine vekil Göker ve İl Başkanı Ayten sekreterin engelleme çabalarına karşın makam odasına girerek Türk Bayrağı ve Atatürk Posterini “gümüşlüğünüze gösterdiğiniz özeni Atatürk’ümüze ve Bayrağımıza da göstermenizi temenni ediyorum. Gazi İlkokulunun yıkıntılarını kapatmak için bunları kullanamazsınız. Oradan almayı unuttuklarınız bir Ulusun Bayrağı ve bir Ulusun kurucusudur. Sizi bu değerlerimize saygılı olmaya davet ediyorum” diyerek İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın masasına bırakmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad