Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

Burdur’da kaçak kazıda son nokta!

11 Nisan 2018 Çarşamba, 20:21

Burdur genelinde güvenlik güçleri tarafından Kültür ve Tabiat Varlıklarını korumaya yönelik çalışmalara kapsamlı bir şekilde aralıksız devam ediliyor.

Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan iki ayrı operasyonda, Bucak İlçesi Kuyubaşı Köyü ve İl Merkezine bağlı Yassıgüme Köyünde kaçak kazı yapan şüpheliler suçüstü yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Bucak ilçesi Kuyubaşı Köyü’nde iş makinesi (kepçe) ile izinsiz kazı yapılacağı ihbarı alınması üzerine; Kuyubaşı Köyü’nde icra edilen operasyonda M.D., SA., T.D., A.A., H. T. ve A.E., isimli şüpheli şahıslar (1) adet iş makinesi (kepçe) ve (1) adet iş makinesi taşıyıcısı ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır.

Diğer bir olayda İl Merkezine bağlı Yassıgüme Höyüğünde (l. Derece Sit Alanı) izinsiz kazı yapılacağı ihbarı alan Jandarma ekipleri belirtilen alanda icra edilen operasyonda; B.C. ve H.C. isimli şüpheli şahıslar, höyüğün içerisine doğru kazmış oldukları (30) metre uzunluğundaki tünel içerisinde (1) adet kürek, (5) adet demir boru, (16) metre hortum, (1) adet demir şiş, (2) adet el feneri ile birlikte kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandı.

Yapılan her iki operasyonda, C. Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, şüpheliler hakkında işlem yapıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon