burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Rektör Korkmaz’ı karalama çalışmaları sonuçsuz kaldı

Rektör Korkmaz’ı karalama çalışmaları sonuçsuz kaldı
Özgür Doğan
Özgür Doğan( info@burdurweb.com )
Gazeteci & Ziraat Mühendisi
1.147 kez okundu
24 Mayıs 2019 - 9:18

6 Nisan 2015 tarihinde adaylığına yönelik bir basın toplantısında “Üniversitenin temeli kazılsa, altında biz çıkarız” sözleriyle adeta o güne damga vuran Prof. Dr. Adem Korkmaz, 23 Mayıs’ta yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden atanarak ikinci dönemine başladı.

4 yılda üniversiteyi rakamlarla da destekleneceği üzere teslim aldığı yerden kat ve kat büyüten Rektör Adem Korkmaz ve ekibi, bu başarılarının meyvesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden atama kararı ile belgelemiş oldu.

ÇIKAR ODAKLARININ ELİ BOŞ KALDI

Rektör atamaları takvimine göre Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi de 2019 yılı atamalarında yer almıştı. Takvim başlar başlamaz rektör adayları aday başvurularını gerçekleştirerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atamasını beklemeye geçti. Ancak bir takım mihraplar ki bunlar kendilerini çok iyi biliyor Rektör Adem Korkmaz’ı çeşitli basın yayın organlarıyla karalama kampanyasına aylar öncesinden başlamıştı. Her hangi bir rektör adayı ile ilişkilendirmediğim bu çıkar odakları, Rektör Korkmaz’dan elde edemedikleri menfaat ve rantı, planları tutarsa yeni rektörden sağlama amacına girdiler.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Geçtiğimiz dönemlerde tüy bitmemiş yetimler ile 80 Milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hakkını usulsüz yollardan talep eden çıkarcı tayfalarına Rektör Adem Korkmaz elinin tersiyle çevirerek def etmişti. Haliyle bu çıkarcı gruplar Rektör Korkmaz’ın tabiri caizse ayağını kaydırma çabası içerisine girerek rektörlük seçimleri öncesinde kamuoyunda algı operasyonlarını başladılar. Güneş balçıkla sıvanmaz diye bir söz vardır ya… İşte bu atasözü işledi ve Rektör Korkmaz’a yapılan bu planlar işlemedi.

BÜYÜK KATKI SAĞLAMIŞTIR

Başta Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi merkez kampüsü olan İstiklal Yerleşkesi olmak üzere Burdur’un ilçelerinde gerek yapısal gerekse akademik olarak ekibiyle birlikte başarılı çalışmalar yürüten Rektör Korkmaz, hem üniversitenin hem de ilimizin tanıtımına büyük katkıları olan bir yönetim anlayışında bulundu. MAKÜ’nün hayvancılık projeleri ile spor kompleksleri projeleri ile adından çok söz ettiren Rektör Korkmaz, başarılı çalışmalarının meyvesini Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden atama kararı ile aldı.

Yapıcı tutumlarıyla, dinleyen ve yeniliğe açık yönetim anlayışıyla işini düzgün yapma çabasında olan Rektör Adem Korkmaz’ın yeni atamasını tebrik ediyor, ikinci döneminde aynı başarısını katlayarak devam ettirmesini temenni ediyorum.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.