Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Karamanlı Belediyesi ile sosyal denge sözleşmesi imzalandı

12 Şubat 2018 Pazartesi, 20:47

BEM-BİR-SEN Burdur, Karamanlı Belediyesi ile sosyal denge sözleşmesi imzaladı.

Karamanlı Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen imza töreninde Başkan Fatih Selimoğlu ile Başkan Selami Keleş hazır bulundu.

İmza törenin ardından yazılı açıklamada bulunan BEM-BİR-SEN Burdur Başkanı Selami Keleş şöyle konuştu;

Bu çerçevede yapılacak sözleşme ile sözleşmenin tarafı olan çalışanların ekonomik durumunu işverenin mali gücünün elverdiği ölçüde; insanca yaşamı sağlamak, Personelin bilgi ve becerisini geliştirmek, aynı işi yapan kişiler arasındaki ücret dengesini sağlamak, emeğin karşılığını almak, adaletli ücret dağılımını sağlamak, çalışanların sosyal ve kültürel düzeylerini yükseltmek, geleceğe güvenle bakmasını temin etmek böylelikle ekonomik ve sosyal barışı sağlamak ve çalışma performansını artırarak demokratik ve katılımcı çalışma düzenini oluşturmak amaç edinilir.

YETKİLİ SENDİKA OLARAK ÇALIŞANLARDAN İSTEĞİMİZ

Aynı Geminin içinde olan siz değerli üyelerimiz;

Gemi su almaya Başladığında makine dairesindeki personelle Güvertedeki personel arasındaki geminin batma durumunda yarım saat fark vardır. İşte o yüzden çalıştığımız kuruma hep beraber sahip çıkmalıyız. Nefsimiz hiçbir zaman hizmetin önüne geçmemeli daima hizmet aşkı ile bugün kurumum için ne yaptım veya ne yapmalıyım diye daima kendimizi sorgulamalıyız. Göreceksiniz ki başarı kendiğinden gelecektir.

NEREDEN NEREYE….

Yaklaşık 15 yıl önceleri Belediyeler personele ödeyecek para ve Çalıştırılacak personel Özellikle Teknik Personel Bulamazlaren, Bu gün Allaha Şükürler olsun ki Hükumetimizin uyguladığı hizmet politikaları sayesinde maaşlarını günü gününe almakta ve Yaptığımız Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmeleri ile de Yerel Yönetim Çalışanlarımızın Yüzleri Gülmektedir.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Bu anlamda Sendikamıza verdiği Desteklerden dolayı Karamanlı Belediye Başkanımız Sayın Fatih Selimoğluna Şahsım Yönetimim ve Genel Merkezim adına Şükranlarımı sunarım.

Karamanlı için Gecesini Gündüzüne katan Sürekli Projeler Hazırlayarak Karamanlı için daha fazla ne yapabilirim diyerek dur durak bilmeden çalışan bir Başkanımız var. Allah kendisinden razı olsun.

Tüm Çalışanlarımıza Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmemiz Hayırlı olsun diyor Helalinden Kazanmalarını ve Helal yerde harcamalarını diliyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad