burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Öğrencilerimiz yerel esnafı tercih etmeli

Öğrencilerimiz yerel esnafı tercih etmeli
Özgür Doğan
Özgür Doğan( info@burdurweb.com )
Gazeteci & Ziraat Mühendisi
319 kez okundu
02 Aralık 2019 - 12:50

2006 yılında ilimize kazandırılan Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize milyonlarca Lira yatırım yapılarak geride 13 yılı bıraktık. Bugün geldiğimiz noktada 36 Bin öğrencisi olan bir üniversitede yüzlerce akademisyen ve idari personelin çalıştığı dev bir kurum karşımıza çıkıyor.

İlimize kazandırılan bu üniversite Burdur’a sosyolojik ve ekonomik katkıları artarak devam ediyor. Özellikle öğrencilerin ilimize olan ekonomik katkısı tartışılamaz ancak daha da etkin hale getirilmesi için sürdürülebilir alt yapı ve projeler geliştirilmesi gerekiyor.

İlimizde üniversite öğrencilerinin konaklama, ulaşım, alış-veriş, market, fastfood ve eğlence gibi birçok sektöre olan doğrudan katkısı il ekonomisinin gelişmesine büyük katkıda bulunmaktadır ancak yeterli değildir.

Çevre illerin yakın olması üniversite öğrencilerimizin belli dönemlerde yönünü il dışına çevirmektedir. Öğrencilerin beklentileri yönünde işletmeleri dizayn eden ve yatırımda bulunan işletmeleri il dışına giden müşteri kayıpları zor durumda bırakmaktadır. Özellikle alış-veriş sektöründe il dışı büyük oranda tercih edilmektedir.

Üniversite öğrencilerimize burada çağrıda bulunmak isterim. Burdurlu esnaf, siz kıymetli MAKÜ’lü öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli yatırım ve hizmeti sunmaktadır. Bu noktada artan giderlerle baş edebilmeleri ve kazanç sağlayabilmeleri için öğrencilerimizin il içerisinde bulunduğu dönemlerdeki harcamalarına ihtiyacı vardır. Öğrencilerimiz, lütfen Burdur’da okuyorsunuz, Burdur’da harcayınız. Ülke ekonomisinin hali ortada bulunmaktadır. Yatırımlarını kıymetli öğrencilerimizin memnuniyeti için yapan esnaflarımıza destek olmak için harcamalarınızı Burdur’da yapmanız ikinci memleketiniz Burdur için büyük bir önem arz etmektedir.

Öğrencilerimizin de son dönemde ortaya çıkan ulaşım fiyatlarına yönelik hak arayışını ilimizi yönetenlerde de kayıtsız kalmayacaktır ve bekledikleri indirimi alacaklardır.

Öğrencilerimizin ilimizdeki rahatlılığı, mutluluğu ve güvenliği ilimizde yaşayan her Burdurlu için vazife niteliğindedir. Öğrencilerimizin sıkıntılarını biliyoruz ve bu noktada her platformda sözlü ve yazılı olarak dile getirmeye devam edeceğiz.

6 MART EĞİTİM VE KÜLTÜR GAZETESİ KASIM 2019 SAYISI

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.