burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

MAKÜSPOR’a MAKÜLÜ sahip çıkmalı

MAKÜSPOR’a MAKÜLÜ sahip çıkmalı
Özgür Doğan
Özgür Doğan( info@burdurweb.com )
Gazeteci & Ziraat Mühendisi
319 kez okundu
14 Şubat 2020 - 12:14

Geçtiğimiz haftalarda Burdur Gazi Atatürk Stadında ilimizi Bölgesel Amatör Lig’te temsil eden Burdur MAKÜSPOR’un maçını giderek sosyal bir aktivitede bulunmuştum. Ev sahipliğini yaptığımız maçı kazanamamıştık ama kaybetmemiştik de… Üniversite öğrencilerinden oluşan takım kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, tribünlere baktığımda hafızalarımın bana sunduğu 2000’li yılların başlarında Burdurspor’un 3. Lig’te mücadele ederken Burdurlu futbolseverlerin heyecanıydı. İşte o heyecanı aslında MAKÜSPOR’un maçlarında da görmeye başladım. İnanın ki Burdur’un böyle bir heyecana hasreti ve açlığı söz konusu.

Gelelim MAKÜSPOR’un ligin ilk yarısındaki istenmeyen tablosundan son dönemdeki gösterdiği başarılı performanslara. MAKÜSPOR, BAL 7. Grubun ikinci yarısındaki oynadığı son üç maçı üst üste galibiyetlerle tamamlayarak varlığını gösterdi. Tebrik ediyorum. MAKÜSPOR Kulüp Başkanı ve Rektör Danışmanı Mustafa Kılınç’ın sürekli “içimizdeki İrlandalılar, Hollandalılar” göndermelerini kim veya kimlere yapıyor bilmiyoruz ama MAKÜSPOR’un yaşaması için maddi desteği ilk önce bu üniversitede maaş alan akademisyenden, idari personeline kadar herkesin elini taşın altına koyup sahip çıkması gerekiyor. Pamuk ellerini cebine koyması gerekiyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde yüzlerce profesör, doçent ve öğretim üyesi bulunuyor. Hemen hemen hepsinin de aldıkları maaşlar asgari ücretin kat ve kat fazlası. Gözümüz yok çok şükür ama maaş aldıkları üniversitenin bir futbol takımı kısıtlı imkanlarla yaşama mücadelesini haykırırken kulak asmamalı az da olsa bu takıma maddi destek vermeleri çok hoş olacaktır.

Buradan MAKÜSPOR yönetimine ve Üniversite yönetimine çağrım, MAKÜSPOR’un maddi ihtiyaçlarının karşılanması için bir banka hesabı açılarak önce MAKÜLÜ akademisyen ve idari personele bağış toplanması için adım atılmasıdır. Böyle bir bağış kampanyasına Burdur halkı da Burdurlu iş adamları da kayıtsız kalmayacaktır…

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.