bülent
burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

MAKÜ öğrencisi Burdur’a para akıtıyor

MAKÜ öğrencisi Burdur’a para akıtıyor
Özgür Doğan
Özgür Doğan( info@burdurweb.com )
Gazeteci & Ziraat Mühendisi
2.705 kez okundu
28 Ağustos 2020 - 17:50

Burdur’a merkezde eğitim gören üniversiteli öğrenci sayısı 22 Bin, il genelinde 35 Bin civarındadır. Her bir üniversite öğrencisi konaklama, ulaşım, gıda, sağlık, eğitim, spor ve sosyal ihtiyaçları dolayısıyla ayda en az 2 Bin TL ilimizde para harcamaktadır. Bu da #Burdur ekonomisine merkezde ayda 40 Milyon TL, il genelinde 70 Milyon TL katkıda bulmaktadır. Çarpan etkileriyle MAKÜ öğrencisinin aylık katkısı ilimize 100-170 Milyon TL arasındadır.

Üniversite öğrencilerinin Burdur’a olan katkısı tartışılmaz boyuttadır. İl ekonomisinin sürdürülebilir olması, esnaf ve ticaretle uğraşan kesimin bu zor günlerde ayakta kalması için üniversite öğrencilerinin (üniversite öğrencileri ve akademik personelin Covid19 pandemisine yönelik korunma tedbirleri alınması şartıyla) ilimize eğitime gelmeleri mecburidir.

Bu bakımdan yeni eğitim ve öğretim yılında #MAKÜ öğrencilerinin Burdur’a geleceği konusunda sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgiler mevcuttur.

MAKÜ öğrencilerinin Burdur’a geleceği, uygulamalı dersleri mecburi olan öğrencilerin derslerini uygulamalı göreceği, teori ağırlıklı derslerinin ise uzaktan eğitimle götürüleceği bilgisi edinilmiştir.

Konuyla ilgili resmi bilgilendirme yapıldığında daha detaylı bir bilgi sahibi olacağız

*Esnafımıza en güzel gelecek ve verilecek müjde MAKÜ öğrencisinin Burdur’a gelmesi olacaktır (!)

meddem
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.