burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Gündemi

“Elinizi çabuk tutun” Çağrısına kulak verilmeli!

“Elinizi çabuk tutun” Çağrısına kulak verilmeli!
Mehmet Can Doğan
Mehmet Can Doğan( mehmetcandogan1506@hotmail.com )
438 kez okundu
25 Nisan 2019 - 13:04

Yazdığım bütün yazılarda da belirttiğim üzere, Burdur’un gelişimi konusunda önem verdiğim iki başlıktan birisi olan “turizm” ile ilgili  yazılarımı bıkmadan ve  usanmadan siz değerli okuyucularıma büyük bir zevkle aktarmak istiyorum.

Burdur’un gelişimindeki çıkış yolunun hep “turizm” olduğunu 2013 yılından itibaren sürekli olarak dile getiriyorum ve getirmeye de devam edeceğim.Burdur’un turizm konusunda önemli bir potansiyeli olduğunu vurgu yaparken bir kesim ise: “Antalya varken Burdur nedir ki” diyenlerin sesini hala kulağımda duyuyorum.O dönemlerde   karşı çıkanların şimdi ise turizm konusunda ne kadar  hevesli olduklarını görmek inanın beni çok mutlu ediyor.Çünkü Burdur’un bir turizm potansiyeli olduğuna Salda, Sagalossos, Kbriyra ve Lisinia’ya ya ziyaret eden turistler sayesinde inandılar.

Bu noktada ise en büyük turizm pazarlama stratejimiz ise Salda Gölü namı diğer “Maldivler” olmalıdır. Salda artık Burdur’un turizmdeki markası olarak tanıtımda en üst noktada olması gerekir.İlimizin turizm pazarlaması stratejisi ise Salda üzerinden şekillenmelidir.Geçtiğimiz günlerde , Burdur İl Koordinasyon toplantısında Burdur Valisi Hasan Şıldak çok önemli bir konuda “Elinizi çabuk tutun” çağrısında bulunarak önemli bir konuyu gündem taşıdı.

Vali Hasan Şıldak bu çağrıda Burdur’daki girişimcilere turizm yatırımı yapmalarını istedi.Bu çağrı neden önemli derseniz eğer,  ilk önce bu çağrıyı okumanızı istiyorum.

İşte Valimiz Hasan Şıldak’ın o çağrısı:

İnşallah ilimiz bu önemli kapasiteye sahip turizm alanında da önümüzdeki senelerden itibaren çok daha yüksek düzeyde gelir elde edecektir. Bu pastadan pay almaya başlayacaktır. Ben her vesileyle tekrarlıyorum özellikle Burdurlu iş adamlarımız, iş insanlarımız, yatırımcılarımız turizme yönelsinler, Burdur merkezinde olsun, Salda civarında olsun ciddi anlamda konaklama tesisine ihtiyacımız vardır.  Bakın Antalya’da turizm fuarı açıldı. Ben katılamadım, Vali Yardımcımız oradadır. Gençlik ve Spor Bakanımız tarafından açılışı yapıldı. Burdur, çok rağbet görüyor, çok talep var. Sürekli turlarla, acentelerle, kalkınma ajansı da işin içinde o da destek veriyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. Gelenlerin birinci talebi evet çok değerli hazinelere sahipsiniz, Sagalassos’undan Kibyra’sına Salda’dan lavanta turizmine, yine il merkezindeki destinasyon alanlarına baktığımız zaman Burdur küçümsenmeyecek derecede turizm potansiyeline sahip ama konaklama tesisimiz yok. Yeterli sayı ve kalitede yeme içme tesisimiz yok. Burdur eğer turizmden para kazanacaksa, bu alana eğilmesi lazımdır. İş dünyasının, yatırımcıların elini taşın altına koyması lazımdır, bir süre sonra istedikleri avantajlı durumları da bulamayabilirler çünkü yabancılar gelip burada yatırım yapacak, göreceksiniz. Burdur önemli bir turizm alanına dönüşüyor” açıklamasında bulundu.

Bu çağrıdaki önemli mesajları size maddeler halinde veriyorum.

1.Burdur önemli bir turizm alanına dönüşecek.

2.Bu pastadan pay almaya başlanacak.

3-Yatırımcılar turizme yönelmeli.

4-Burdur çok rağbet görüyor ve çok  talep var.

5.Kalkınma ajansları destek veriyor.

6.Konaklama ve yeme içme tesisi yeterince yok.

7.Yatırımcılar elini taşın altına koymalı

8.Yabancılar gelip burada yatırım yapacaklar.

9.Bir süre sonra avantajlı durumlar bulunmayabilir.

10.Burdur küçümsenmeyecek  derecede turizm potansiyeline sahip.

Sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın koordinasyon toplantısında söylemiş olduğu sözleri sizlere 10 maddelik mesaj olarak aktardım.Burada söylenilen her sözün son derece önemli ve dikkate alınması gerektiğini vurguladım.Bunun içinde yatırımcıların bu sözleri iyice analiz edip, bu yatırım fırsatını kaçırmamaları gerekmektedir.Çünkü Burdur’un uzun vadede geleceği turizmdir.

Bende  buradan Sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın bu çağrısına Burdur’da yaşayan tüm yatırımcıların kulak vermesi ve bu süreçte de katkıda bulunulması  gerektiğini bir  kez daha vurgulamak istiyorum.Çünkü “keşke” dememek için elinizi çabuk tutup bu fırsatı kaçırmayınız.

Yazıma sevdiğim bir sözü paylaşarak bitirmek istiyorum.

“Turizm, kalkınmanın lokomotifidir.”

dilamed
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.