burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Asla yılmadık yılmayacağız…

Asla yılmadık yılmayacağız…
Mehmet Can Doğan
Mehmet Can Doğan( mehmetcandogan1506@hotmail.com )
791 kez okundu
02 Temmuz 2019 - 9:58

İlimizin geçmişten bu güne kadar şu anki bulunduğu durumdan pek fazla ileriye gidememesi çoğu kesim tarafından “ümitsizlik” olarak da nitelendirilse de ben bu konuda aynı fikirde değilim.İlimizde bazen büyük sıkıntılar yaşıyoruz, canımız sıkılıyor, bazen de isyan ediyoruz ama sonuç itibariyle Burdur çoğu memleketten kat be kat daha iyidir. Zaten iyi olduğu içinde belli bir kesim tarafından ilin çok fazla gelişmesi istenmiyor.

Bu noktada bu durumu kızıyoruz.İlimizin gelişmemesini dertleniyoruz.Bazen Burdur’dan çekip gitmek ya da farklı bir ilde yaşıyorsak da Burdur’a geri dönmek istemiyoruz.Bu tarzda düşüncelerin Burdur’da yoğun bir şekilde olduğunu gittiğim her ortamda görebiliyorum.Hep şu soru ben ve benim gibi düşünen insanların aklında olduğunu biliyorum. “Ya arkadaş neden böyle olmak zorunda.Neden Burdur böyle…Neden ihtiyaçlarımı farklı illere giderek karşılıyorum.Neden kendi ilimde istediğimi bulup alamıyorum”.Bu tarz ve bunun gibi farklı düşünlerin olduğunu biliyorum.
Burdur’da en büyük sıkıntı bence şu.Bu tarz düşüncelerin sayısı fazla ama bu tarz düşüncelerin değişmesi konusunda çaba harcayan kişi sayısı epeyce az.Asıl sıkıntı bu.Yani şikayet eden, konuşan çok fazla ama “elini taşın altına sok” dendiğinde hemen geri vitese bağlayan insan sayısı bundan daha fazla.

Ben artık bu düşüncelerin bir noktadan sonra değişeceğini kesinlikle farkındayım. Burdur’da olmaz denilen çoğu şeylerin olduğunu ve başarılı bir şekilde devam ettiğini görmekteyim.Bu durumu kimlerin değiştireceğini söyleyeyim.Bu durumu kesinlikle ve kesinlikle “gençler” değiştirecektir.Her geçen gün çağın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların kafasındaki bazı “geri kafalıkların” değişeceğinden eminim.Şuanda Burdur’un gelişmesini istemeyen bir kesimin olduğu gerçeğinin yanında, ilerleyen yıllarda Burdur’un gelişmesini özellikle isteyecek bir kesimin olacağından ve bu kesiminde başarılı olacağından eminim.

Ben yeni nesil gençlere güveniyorum.Şuan onlar bizden ya da bizden önceki nesillerden biraz daha farklı düşünüyorlar.Bu düşüncelerin sadece nasıl harekete geçeceği konusunda deneyim ve tecrübelerinin eksik olduğunun farkındayım.Ama gençlerimizin belli bir olgunluğa ulaştıklarında ise gelecek için nasıl bir potansiyel olduklarını zamanla yaşayarak öğreneceklerdir.Bunun içinde gençlerimize belli konularda fırsat ve rehberlik etmemiz gerekmektedir.Biz Burdur’un gelişimi konusunda geçmişte ne noktadaysak şimdi de aynı noktadayız, gelecekte de aynı nokta da olacağız.Bu konuda “asla yılmadık yılmayacağız”.Sadece bazı şeyler değişti.

Yazıma Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” sözüyle bitirmek istiyorum.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.