Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Kullanılmayan giysiler kumbaraya

12 Eylül 2018 Çarşamba, 10:09

Burdur Belediyesi kullanılmış kıyafet ve ayakkabıların geri kazanımı için şehrin çeşitli noktalarına kumbara koyacak. Kumbaralarda biriken kıyafet ve ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Burdur Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen protokol imza törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çevre Koruma Kontrol Müdürü Hüseyin Arayıcı ve firma yetkilileri katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Başkan Ercengiz, “Merkezde 100 noktaya yerleştirilecek olan kumbaralardan toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir olanları ihtiyaç sahiplerine, kullanılamayacak durumda olanlar ise doğaya geri kazandırılacak. Giysi, Tekstil, Ayakkabı konabilecek olan kumbaralar bu ay içerisinde ilimizin erişimi kolay noktalarına yerleştirilecek. Bu eşyaların mutlaka kullanılabilir durumda olması gerekmiyor. Atık durumunda olan eşyalar da kumbaralara atılabilir ve geri dönüşüme kazandırılması sağlanabilir. Kumbaralara bırakılan eşyalar haftanın bir günü özel araçla toplanıp ayrıştırma merkezine götürülecek. Ayrıştırma merkezine gönderilen kıyafetlerden kullanılabilir olanları ayrılarak temizlemeye gönderilecek. Kullanılabilir olan giysi ve ayakkabıların gerekli temizliği yapıldıktan sonra Burdur Belediyesi Gönülden Gönüle Mağazamız sayesinde ihtiyaç sahiplerine verilmesi sağlanmış olacak. Kullanılabilir durumda olmayan giysi ve tekstil malzemeleri ise ayrıştırma merkezinde yapılan işlemlerin ardından geri dönüşüme gönderilecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi