Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe
doruk-reklam

Kültür Merkezi inşaatı ikmal edilecek

08 Ağustos 2018 Çarşamba, 10:45

Burdur Belediyesi’nin önceki dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya döneminde yapımı başlanan ancak tamamlanamayan, ardından 2014 yılında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz döneminde de her hangi bir bitirilme çalışması yapılmayan Kültür Merkezi inşaatı yeniden gündeme geldi.

Basında uzun zamandır haberler çıkmasına karşın gündeme alınmayan Kültür Merkezi 2016 yılında İl Özel İdareye devredilmişti. İl Özel İdare de çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü inşaatın bitirilmesi noktasında adımlar atılamamıştı. Aradan geçen 2 yılın ardından Kültür Merkezi inşaatında ikmal yapılması için çalışmalar bu ayın başında başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yerel basında çıkan açıklamalarına ilişkin AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Kültür Merkezi ile ilgili açıklamada bulundu.

AK PARTİ BURDUR İL BAŞKANI VOLKAN MENGİ: “HİÇ BİR YATIRIMI YARIDA BIRAKMADIK”

“Burdur İlimizde Kültür Merkezimiz ile ilgili yapılan tüm çalışmaları Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğurla birlikte takip ediyoruz. CHP’li Burdur Belediyesinin kültür merkezini tamamlamayacağını, çivi bile çakmayacağını beyan ederek hiçbir uygulama yapmadığı için Milletvekilimiz Bayram Özçelik’in ısrarı ile Burdur Özel İdareye devri yapıldı ve inşaatın tamamlanması için çalışmalar devam etmektedir. Kültür Merkezi ikmal inşaatı ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan 4 yetkili ve ikmal inşaatı öncesi proje ihalesini alan Mikyas Grup Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik firmasından şirket ortağı ve 3 çalışanı (Mimar, İnşaat Mühendisi) 1 AĞUSTOS 2018 Çarşamba günü Burdur’a geldiler. Bakanlığımızdan ve proje ihalesini alan firmadan gelen yetkililer 4 gün boyunca çalışmalarda bulundular ve pazar günü Burdur’dan ayrıldılar. Proje ihalesini alan firma proje için fizibilite çalışmalarını tamamlayarak proje çizimlerine bu hafta başladı ve projeleri kısa zamanda teslim etmeyi hedefliyorlar. Hazırlanan projelerin teslimi ile Kültür Merkezi ikmal ihale süreci başlayacaktır. İhale sürecinin hızlandırılması için Milletvekillerimizle birlikte Bakanlığımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. İlimizde hiçbir yatırımı yarım bırakmadık ve titizlikle takip etmeye devam edeceğiz. AK Parti teşkilatları olarak Burdur’un en iyi hizmeti alması için Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğurla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi