Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

MAKÜ güreş takımından büyük başarı

08 Eylül 2018 Cumartesi, 20:38

Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’na Türk Milli Takımı içerisinde katılan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri aldıkları dereceler ile MAKÜ’yü ve Burdur’u gururlandırdılar.

2 Ey­lül 2018 Pa­zar gü­nü baş­la­yan ve 10 Ey­lül 2018 Pa­zar­te­si gü­nü so­na ere­cek olan Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası Bre­zil­ya’nın Go­ia­nia ken­tin­de de­vam edi­yor. Milli Takım Antrenörlüğünü MAKÜ BESYO Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ŞAHİN’in yaptığı Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nda Serbest Stil Türk Milli Takımı, takım halinde Dünya 2.si oldu.

Brezilya’da devam eden Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nda Türk Milli Takımında yer alan BESYO öğrencisi Muhammet Lütfü KÜÇÜKYILDIRIM 79 kg.’da Dünya 3.sü, Mehmet Ali DAYLAK 61. kg.’da Dünya 3.sü, Selim KOZAN 65 kg.’da Dünya 2.si ve Mustafa SESSİZ 92 kg.’da Dünya 1.si oldu.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ “Yaşattıkları gurur için öğrencilerimizi ve hocamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. MAKÜ, bünyesinde gerçekleştirdiği spora yönelik projeleri ile ileride adından sıkça söz ettirmeye devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi