Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

MAKÜ’de gurur günü

12 Mayıs 2018 Cumartesi, 09:08

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

MAKÜ Teknik-Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu önünden kortej yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene, Vali Vekili Ali Nazım BALCIOĞLU, Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ olmak üzere Burdur protokolü, kurum ve kuruluş temsilcileri, iş adamları, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Törende, üniversitelerarası düzenlenen 16. Üniversiteler Halk Dansları Yarışması Şampiyonu MAKÜ Halk Oyunları Ekibinin Öğr. Gör. Nurgül MIHLADIZ tarafından hazırlanmış olan halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Tören 2017-2018 Akademik Yılı Lisans mezunları adına Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Fatmagül Zehra ÖZTOP’un konuşması ile devam etti. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olmanın büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Fatmagül Zehra ÖZTOP “Hayatımızda bizim için çok önemli bir hedefimizi gerçekleştirdik. Artık hepimiz birer meslek uzmanı ve ülkemizin geleceğiyiz. Bu zorlu yolculuğumuzda yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. Sevdiklerimizle vedalaşmanın da hüznünü yaşıyoruz. Bugün hayatımızın güzel bir dönemini kapatıp yeni bir dönemine yelken açacağız. Mezun olan tüm arkadaşlarıma mesleki hayatlarında başarılar diliyorum. Milletimiz ve insanlık için faydalı işler yapan ve en önemlisi gelecek nesillere örnek teşkil eden birer birey olacağımızı umut ediyorum.” dedi. Konuşmasının ardından Fatmagül Zehra ÖZTOP, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü öğrencisi Sultan KAPLAN ile birlikte mezuniyet yaş kütüğüne plaka çaktı.

“MAKÜ bu yıl hemen hemen her alanda ulusal düzeyde başarılar kazandı. O yüzden halk dansları ekibimize ve sporda derece alan takımlarımıza bu başarılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. MAKÜ’nün adına yakışır bir başarı ile hem üniversitemizi hem de şehrimizi gururlandırdılar.” diyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ ise “Sevgili veliler, doğumu ile sevince boğulduğunuz, öğretim kademelerini tamamladıklarına şahit olduğunuz evlatlarınız artık sorumluluklarını bilen birer yetişkin olarak karşınızdalar. Evlatlarınızı iyi bir eğitim almaları ve vatanlarına hizmet etmeleri amacıyla bizlere emanet ettiniz. Bizler de emanetinize sahip çıkarak tüm akademik ve idari personelimiz ile onları evladımız kabul ettik. Bizler öğrencilerimizle bir aile olduk. Aldıkları eğitimin bir parçası olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de destekçileri olduk. Ülkeye yayılarak memleketin kalkınmasını vazife edineceksiniz. Bu vazifede Mehmet Akif sizler için rehber olacaktır. Sevgili öğrenciler, sizler bu ülkenin aydınlık yarınlarının teminatı olacaksınız. Atatürk tüm ümidini gençlere bağlamıştır ve cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir. Amacınız sadece geçiminizi sağlayacak gelir elde etmek değil, bin yıllık kardeşliğimizi de yaşatmak ve bu kardeşliği ülkemizden başlayarak halka yaymak için çalışmaktır. Aileleriniz sizler için büyük fedakârlık yaptılar. Sizlerin nitelikli bir şekilde yetişmesi için tüm imkânlarını kullandılar. Bu yüzden birçok sorumluluk yüklendiniz. Gençler, çok değerli ailelerinizin huzurunda sizlere mutluluk ve başarı diliyorum. “ dedi.

KEPLER HAVAYA!

Tören, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olan öğrencilerin 10’dan geriye doğru sayarak hep birlikte keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

Öğrencilerin gözlerindeki mutluluk, aileleriyle kucaklaşmaları ile ikiye katlandı.

Öğrenciler, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte mezuniyet fotoğrafları çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi