burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

MAKÜ’ye 2 dev eser daha kazandırıldı

MAKÜ’ye 2 dev eser daha kazandırıldı
1.406 kez okundu
02 Aralık 2018 - 16:50

Burdur’un eğitimde gururu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, sahip olduğu alt ve üst yapılarla her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, İstiklal Yerleşkesindeki Kampusünde iki modern tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Burdur’da gelen Bakan Varank ve Bakan Kasapoğlu, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın makamındaki ziyaretinin ardından açılış programlarına geçti. İlki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı kısa adı MAKÜ – BAKA Teknokent olan, diğeri de ismini 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehadet şerbetini içen Şehit Prof. Dr. İlhan Varank’ın ismini taşıyan modern kütüphanenin açılışı gerçekleşti.

İŞTE AÇILIŞLARDAN ÖNEMLİ KESİTLER

Açılışları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile protokol üyeleri gerçekleştirdi.

Her iki tesisin açılışının gerçekleştiği programa Bakan Varank ve Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Burdur Valisi Hasan Şıldak, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Isparta SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı ile çok sayıda protokol üyesi, davetli, akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi’nin kurdele kesiminin ardından gerçekleşen programda sırasıyla protokol üyeleri konuşmada bulundu.

Kokteyli düzenlenen programda protokol üyeleri konuşmada bulunurken, ağabeyi 15 Temmuz Şehidi Prof. Dr. İlhan Varank’ın ismini taşıyan Kütüphanede konuşmada bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuşmasında duygusal anlar yaşadı. Konuşmasını kısa kesen Bakan Varank, gözyaşlarıyla kürsüden ayrılarak katılımcıların yüreklerini dağladı.

Programın ardından Bakan Varank ve Bakan Kasapoğlu, Burdur’da bir takım temaslarda bulunmak üzere üniversiteden ayrıldı.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.