Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe
doruk-reklam

Milletvekili Adayı Yasin Uğur, “Bu şekilde bir siyaset olmaz”

06 Haziran 2018 Çarşamba, 23:22

Burdur AK Parti 2.sıra Milletvekili adayı Yasin Uğur, BurdurwebTV’de yayınlanan Özgür Doğan ile Parantez SEÇİM ÖZEL programına konuk oldu.

Programına konuk olan Milletvekili adayı Yasin Uğur’a Gazeteci Özgür Doğan, Ak Parti hükümetinin büyük projeler arasında olan “Yerli Otomobil ve Kanal İstanbul” projelerinin bazı muhalefet partileri tarafından “Durduracağız” söylemleri hakkında görüşlerini sordu.

“YAPILAN YOLLARI DA MI KALDIRACAKSINIZ?”

Burdur AK Parti 2.sıra Milletvekili adayı Yasin Uğur, “Siz bir hedef koymuşsunuz, bir atılım yapıyorsunuz milli araba buna örnektir, milli silahlarımız, kanal İstanbul bu projelere örnektir.Bu projelere anlayamayacak kapasitedeki insanların sözleri bunlar. Adeta hepsi birleşmiş. Bir tanesi diyor ki, “TİKA’yı kapatacağım”. TİKA’yı biliyorsunuz ki bizim yurt dışındaki vitrinimiz.Birçok işleri ülkemiz TİKA vasıtasıyla görüyor. Bir tanesi diyor ki; “Devlet kanalımız TRT’yi kapatacağım, Kanal İstanbul’u durduracağım, Sarayı yıkacağım” bunun gibi şeyler…Değerli hemşehrilerim bu şekilde bir siyaset olmaz. Siz yapılan yolları da mı kaldıracaksınız? Böyle bir şey olabilir mi? Kanal İstanbul yapıldığında buradan gelen gelir kime kalacak? Yine bizim vatandaşlarımıza kalacak, yine bizim yollarımız yapılacak, milli silahlarımız yapılacak …Yerli otomobilimiz yapıldığı zaman, dışarıya ihracat yaptığımız zaman, ülkemizde kendi otomobilimiz olduğu için vergiden dolayı çok ciddi kazancımız olacaktır.Bir de bunu dışarıya pazarlayabilirsek ülkemiz adına çok ciddi bir gelir olacaktır.Muhalefet liderlerin şu anda bu tür söylemlerini anlamak mümkün değil.Bunu da vatandaşlarımızın görmesi gerekiyor.Neden görmesi gerekiyor, hakikaten çok ciddi yatırımlar, bütün dünya ilgiyle izliyor bizi…Eğer ekonomiyi, haberleri takip ediyorlarsa, bütün dünyanın gözü Kanal İstanbul’da, Yerli otomobil de. 3. Havalimanı ve yerli uçak yapmayı düşündüğümüz bu projelerdendir.”

PROGRAMI AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi