Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

Milletvekili Özçelik’ten Bakan kaya görüşmesinden müjde çıktı

15 Mayıs 2018 Salı, 23:10

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Merkeze yapılacak olan Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi projesi ile ilgili Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile görüştü.

Yapılan görüşme sonrası açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ İlimize 100 kişilik Burdur Merkeze yapılacak olan Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi yaptırılması yapılan görüşmeler sonucu yatırım programına alınması sağlandı. Proje bedeli 30 Milyon ₺’dir. Projenin yapımı için yapılan araştırmalar neticesinde Burdur Huzurevi Yaptırma ve Yardımlaşma Derneği (ASKON) tarafından İlimiz Kışla Mahallesi Şose Üstü Mevkiinde bulunan 8.800.00 m2’ve 1.080.00 m2’lik arazilerin bağışı Bakanlığımıza gerçekleşmişti. Ancak yapılacak olan projenin özel sokak tipi olması nedeniyle araziye ek olarak mevcut alanın bitişiğindeki 12.560 m2’lik arazi Hayırsever NURAL TURAL tarafından bağışlanması gerçekleşmişti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya ile TBMM’de Bakan odasında,Burdur Merkeze yapılacak olan Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi projesi ile ilgili Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile görüştü.

Yapılan görüşme sonrası açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ İlimize 100 kişilik Burdur Merkeze yapılacak olan Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi yaptırılması yapılan görüşmeler sonucu yatırım programına alınması sağlandı. Proje bedeli 30 Milyon ₺’dir. Projenin yapımı için yapılan araştırmalar neticesinde Burdur Huzurevi Yaptırma ve Yardımlaşma Derneği (ASKON) tarafından İlimiz Kışla Mahallesi Şose Üstü Mevkiinde bulunan 8.800.00 m2’ve 1.080.00 m2’lik arazilerin bağışı Bakanlığımıza gerçekleşmişti. Ancak yapılacak olan projenin özel sokak tipi olması nedeniyle araziye ek olarak mevcut alanın bitişiğindeki 12.560 m2’lik arazi Hayırsever NURALTURHAL tarafından bağışlanması gerçekleşmişti. Arazinin çok eğimli ve hafriyatının çok olması üzerine Bakanlıkça projede değişikliğe gidilmesi üzerine şahım Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya ile TBMM’de Bakan odasında görüşmelerde bulundum. Sayın Bakanımız konunun üzerine ehemmiyetle eğileceğini, İnşaatına Başlanması Talimatı Verdiğini,Burdurlu hemşehrilerimize bu yatırımın kazandırılacağını söylediler. Seydikemer Çaltılar Köylünden olan Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.Seydikemer Çaltılar Köylünden olan Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon