Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Milletvekili Göker Burdur-Fethiye yolunu sordu

07 Eylül 2018 Cuma, 13:20

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Burdur-Fethiye yolu hakkında yazılı soru önergesi verdi.

Bayburt Grup uhdesinde bulunan Burdur’un geneli ve Muğla’nın Fethiye ilçesi açısından çok önemli olan Burdur-Fethiye yol çalışmalarının son 3-4 aydır tamamen durduğunu belirten GÖKER, “Karaçal, Çubukbeli ve Söğüt mevkilerinde bulunan şantiyelerde herhangi bir hareketlilik olmaması söz konusu bu durumu doğrular niteliktedir. Diğer taraftan, Burdur-Karamanlı yolunun dar ve virajlı olması nedeniyle özellikle Kağılcık köyü civarında ölümlü ve maddi hasarlı kazalar meydana gelmektedir. Yöre halkı bir an önce şantiyelerin işe başlamasını ve yolun tamamlanmasını beklemektedir” diyerek Bakanlığa bazı sorular yöneltti.

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verdi.

Bayburt Grup uhdesinde olan Karaçal, Çubukbeli ve Söğüt mevkilerinde bulunan şantiyelerde çalışma olmamasının sebepleri nelerdir?

Burdur-Fethiye yoluna ayrılan ödeneğin bittiği ve ek ödenek istenmesine rağmen ek ödeneğin verilmediği iddiaları doğru mudur?

Kağılcık köyü civarında meydana gelen ölümlü ve maddi hasarlı kazaların önlenmesi adına söz konusu bölgeye bir ayrıcalık ve öncelik tanınacak mıdır?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi