Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Rektör Korkmaz cezaevinin yerine ne yapılacağını açıkladı

15 Mayıs 2018 Salı, 07:51

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, rektörlük görevinde 3.yılını geride bırakması vesilesiyle basın mensupları ile MAKÜ Kitap ve Kahve Kafeterya ’da bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik cezaevinin yerinin MAKÜ’ye devredildiğini açıkladı.

Burdur’da en çok merak edilen konular arasında olan cezaevinin yerine ne yapılacağı sorusunu Rektör Korkmaz düzenlediği 3. yılın değerlendirmesi toplantısında açıkladı.

İŞTE REKTÖR KORKMAZ’IN AÇIKLAMASI

“Mehmet Akif Üniversitesi gerçekten büyüyor, bu büyüme sürecinin bir boyutunda o yerleşkemizde(cezaevinin olduğu yerde) gerçekleşecektir. Meslek Eğitim Merkezi ve Meslek Yüksek Okulları kampüsü olarak orayı tasarlıyoruz.Bunun içerisin Eğitim Fakültemizin bir uygulama okulu olacak.Okul öncesinden Üniversiteye kadar… Üniversite bizde zaten.Artık kendi içinde, kendi akademik ve nitelikli başarıları uygulamaya koyan, bunu da kamuyla paylaşan sosyal donatıların olacağı bir kampüs olacaktır.Meslek Yüksek Okulların şehir kampüsünün oraya taşınacağı, hali hazırdaki cezaevi atölyelerinin bu çerçevede kullanacağımızı belli mimaride orayı bir kampüse çevireceğimizi ifade etmek istiyorum.”Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi