burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Rektör Korkmaz önce karşıladı sonra makamında ağırladı

Rektör Korkmaz önce karşıladı sonra makamında ağırladı
473 kez okundu
03 Eylül 2018 - 12:36

2018 YKS sonuçlarına göre MAKÜ’ye kayıt yaptırmak için Burdur’a ilk kez gelen öğrencileri ve ailelerini Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ Burdur otogarında karşıladı.

Aileleri ile birlikte kayıt yaptırmak için sabah erken saatlerde Burdur’a gelen öğrenciler, otogarda açılan MAKÜ standında karşılarında Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ’ı buldu.

Hem öğrencilerin hem de ailelerin şaşkınlığının yüzlerinden okunduğu karşılamada, Rektör KORKMAZ, ‘MAKÜ ailesine hoş geldiniz’ dedi ve kendilerine oluşturulan stantta üniversite hakkında bilgiler verdi.

Böyle bir karşılamayı beklemediklerini belirten aileler, Rektör KORKMAZ tarafından karşılanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler ve çocuklarını emanet edecekleri üniversitenin rektörüne teşekkür ettiLER.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Burdur’a gelen öğrencilerin olduğunu belirten Rektör KORKMAZ, “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerini kabul etmeye başlamasıyla birlikte bizlerde büyük bir mutlulukla öğrencilerimizi karşılamaya başladık. İlk defa gelinen şehirde insanlarda bir yabancılık duygusu olur. Bizler otogar karşılamalarına bu yüzden önem veriyoruz, onların yabancılık çekmeden şehre ayak basmasını istiyoruz. Otogarda bulunan MAKÜ standımızda görevli arkadaşlar misafirlerimizi ağırlıyor, birlikte çay içerek üniversite hakkında bilgiler veriyor ve onları yerleşkelerimize yönlendiriyorlar. Bu uygulamanın öğrenciler kadar birlikte geldikleri ailelerini de mutlu ettiğini görüyoruz. MAKÜ olarak öğrencileri sadece eğitim öğretim ilişkisi içinde bulunduğumuz bireyler olarak görmüyoruz, onlara ülkemizin geleceğinizi emanet edeceğiz. O yüzden bu karşılama hayat eğitiminin de bir parçasını oluşturuyor. Milli değerlerimiz içinde olan misafirperverliğimizin, vatana hizmet aşkının onlarda da oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Her yıl yaptığımız bu uygulamayı önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi amaçlıyoruz. MAKÜ, her yıl olduğu gibi bu yıl da trendini artırarak tercih edilebilirlikte önemli bir ivme kazandı. Bu yıl ilk yerleştirmelerde 9 bin kontenjanımızın yüzde 80’den fazlasının dolduğunu gördük. 7 binin üzerinde bir yerleştirme var. Ek yerleştirmelerle birlikte bu sayının artacağını, bu yıl itibariyle de üniversitemizin yaklaşık 34-35 bin öğrenci sayısına ulaşacağını düşünüyoruz. İlk kez açılan programlar ve meslek yüksekokullarımızda yeniden yapılanma sürecine gidilmişti. Bu anlamda da özellikle ilçelerde öğrenci sayılarında artışlar gerçekleştirildi. MAKÜ, lisans ve ön lisans programlarında varlığını güçlendirmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Otogarda yapılan sohbetin ardından Rektör KORKMAZ ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ ile birlikte öğrenci ve aileler, rektörlük makamında ağırlandı ve burada kendilerine kahvaltı ikram edildi.

 

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.