burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Gündemi

Salda Bisiklet Şenliği Start Verildi

Salda Bisiklet Şenliği Start Verildi
1.111 kez okundu
28 Mayıs 2015 - 19:27

Antalya Bisiklet Derneği (ANTBİSDER) tarafından düzenlenen Salda Bisiklet şenliğine katılacak bisikletçiler Burdur’a geldi.
 
Bisikletçiler Alyazma Kent Ormanından başlayarak Oluklaraltı, Çayboyu, Köprübaşı, Gazi Caddesi, Öğretmen Evi, Şeker Fabrikası güzergahında kent turu yaptı. Bisikletçilere Müze Parkından Cumhuriyet Meydanına kadar Belediye Başkanı Ali orkun Ercengiz’de eşlik etti.
 
Antalya Bisikletçiler Derneği tarafından düzenlenen Salda Bisiklet Şenliğinin ana hedefleri arasında Salda gölü için bir farkındalık yaratmak ve su seviyesinin azalmasına ve kirlenme tehlikesine dikkat çekmek için düzenlenen Salda Gölü Bisiklet Şenliği Ayrıca Burdur ve Salda Gölü‘nü ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak ve bisiklet kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamak yer alıyor.
 
bisiklet senligi
 
Cumhuriyet Meydanında gazetecilere açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bir farkındalık projesinde bisikletçi dostlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz dedi. Ercengiz “Bugün kuruyan göllerimize dikkat çeken ve doğaya saygı farkındalığı oluşturan sosyal farkındalık projesi ile dostlarımızla birlikteyiz. Burdur Belediyesi olarak destek verdik. Burdur Gölü’nün, göllerimizin doğanın, doğal güzelliklerin bize emanet olduğunun vurgusunu yapmaya çalıştık. Biz de bisikletimizle onlara eşlik ediyoruz.” Dedi. Cumhuriyet Meydanında bisikletçileri Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya ve Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak karşıladı. Şenliğin startını Burdur Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya verdi.
 
Dört gün sürecek bisiklet festivalinin ilk gününde Burdur’a gelen bisikletçiler daha sonra Yeşilova İlçesi’nde bulunan ve dünya’nın en derin 3’üncü gölü olma özelliği taşıyan, şifa özelliği ile dünyaca ün salmış, 1’inci derece sit alanı olan ve dünya üzerinde Mars yüzeyinin özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan muhteşem mavilikte ki Salda Gölü’ne pedal basacaklar. Salda Gölü Bisiklet Şenliği 31 Mayıs’a kadar sürecek.

türk porno

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.