burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Sevim Zorlu, bir yılda binlerce kişiyi doyasıya gezdirdi

Sevim Zorlu, bir yılda binlerce kişiyi doyasıya gezdirdi
1.214 kez okundu
15 Nisan 2017 - 13:59

Burdur’da profesyonel ve konforlu tur ve danışmanlık firması Sumavi Danışmanlık ve Direm Tur sahibi Sevim Zorlu, Burdur’daki bir yaşını doldurdu.

Geçen bir yılı değerlendirmede bulunan Sevim Zorlu, “Burdur sevdalısı girişimci bir bayan olarak geçen yıl 15 Nisan 2016 yılında güzel bir protokol açılışıyla gerçekleştirmiş olduğumuz Sumavi Danışmanlık bugün 1.yaşını doldurdu. Bunun sevincini siz Burdurlu dostlarımızla bir aile olmanın gururunu yaşıyoruz.” Dedi.

Burdur Turizmini de değerlendirmede bulunan Sevim Zorlu, “Burdur doğasıyla, tarihiyle, gölleriyle, konaklarıyla, alternatif turizmiyle, zengin kültürüyle yeterince tanınmamış hak ettiği turizm pastasındaki yerini alamamıştır.Bu üzücü durum beni durdurmadı adeta kamçıladı ve elimden geldiğince Burdur’u tanıtmaya gönüllü oldum.İlk iş olarak başka şehirdeki gruplara ulaşmaya çalışarak kültür turizmini hareketlendirmek istedim. Haftasonları özellikle tercih ettikleri için 2/3 günlük Burdur Tanıtım gezileri organize edip; bizzat başında giderek, tarihi kentlerimizi, mağaramızı, konakları, göllerimizi, kayak merkezimizi ve alternatif turizm etkinliklerimizi oluşturarak dolaştırdım.Yaklaşık 800 kişi civarında Türkiye içi misafirlerimiz oldu.Bunun yanında Ortadoğu Pazarına açılarak; Suudi Arabistan, Kuveyt ve Endonezya Tur Acentalarından 15 şirketin yetkililerini, Burdur–Antalya bölge tanıtımları yaparak Burdur’a gelmeleri için çalışmalar başlattık. Ne yazık ki İstanbul Havalimanı bombalamaları, 15 Temmuz olayları bizleri derinden üzdüğü kadar yabancı misafirlerimizi de korkuttu.Yaptığım rezarvasyonları iptal etmelerine sebep oldu. Tabi ki ben çalışmalarımdan asla taviz vermeden Sayın Milletvekillerimizin, Sayın Valimizin ve Sayın Vali yardımcımızın, Sayın Belediye Başkanımızın, Sayın Ticaret Odası Başkanımızın, Sayın Turizm Müdürlüğümüzün ve Baka’nın desteği ile dünyada en önemli 5 turizm Fuarından biri olan İstanbul Emitt Fuarında ve Uluslararası Cidde Turizm Fuarında Burdur’u Sumavi Danışmanlık ve Diremtur adına tanıtım gerçekleştirdim. Tabi ki bölgemizle ilgili güzel bir çalışma oldu. Umuyorum bu yıl ve sonraki yıllarda bu tanıtımların katkısını görmeye başlayacağız.” Dedi.

Arap aileleri de ülkemize ve Burdur’a getirdiğini ifade eden Sevim Zorlu, “Arap aileleri genelde kendi aileleriyle gezmeyi severler ,bende onlara uygun münferit yaklaşık 100 ü aşkın Arap misafiri İstanbul, Bursa, Burdur ve Antalya gezilerinde eşlik ettim. Tabi ki bunun yanında Burdurlu dostlarımızı da unutmadık; öncelikle Burdur’umuzun değerlerini tanıtmak için şehir içi-ilçeler, antik kentler, göller, kayak merkezi ve Lisinia olarak yaklaşık 600 kişiyi gezdirdik. Sumavi Danışmanlık ve Direm Tur güvencesiyle 1618 sayılı kanuna uygun şekilde turlarımız gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” Dedi.

Hac ve Umre turları ile yurt içi turlar hakkında değerlendirmede bulunan Sevim Zorlu, “Sumavi Danışmanlık yönlendirmeleriyle Direm Tur güvencesiyle Burdur ve Türkiye’den yaklaşık 250 kişi Umre yaptı. Kutsal görevimiz hac vazifesini de özel kontenjanımızla sıra ve kura beklemeden 50 kişi de hac görevini yerine getirmiştir. Tabi ki İl dışı turlarımızda Çanakkale/Bursa/Eskişehir/Antalya/Kapodokya/Ankara/İstanbul /Güney Doğu /Ege ve Karadeniz gibi birçok turları yapıyoruz.Yaklaşık 600 civarı misafirlerimiz oldu. Gruplara özel Butik turlarımızda söz konusudur. Grup öğrenci gezilerimiz mevcuttur. İstedim ki herkes güvenilir, sigortalı, kaliteli, konforlu, rehberli ve ekonomik şekilde seyahat etmenin yararlarını görsünler. Bu konuda da Burdur’da epey yol kat ettiğimize inanıyorum. Artık Burdur Tur şirketiyle seyahat etmeyi öğrendi. Burdurlu dost ve hemşehrilerime bu duyarlılıklarından dolayı şükran ve saygılarımı sunuyorum. Bu vesile ile 1.yıla özel grup indirimlerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirler.Telefon numaralarımız; 02482343737 & 05333189565’tir” Dedi.

Açıklamalarını turizm haftası kutlamasıyla sonlandıran Sevim Zorlu, “Sizlerin desteği, bizlerin çalışmalarıyla Burdur Turizmde hak ettiği yeri alacaktır. 15/22 Nisan Turizm Haftamız kutlu olsun.” Dedi.

Sevim Zorlu’nun gezilerini facebook Direm Tur Gezi Grubundan takip edebilirsiniz. (https://www.facebook.com/groups/1049630671803843)

İŞTE SEVİM ZORLU’NUN SON BİR YILDAKİ GEZİLERİNDEN RENKLİ KARELER

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.