burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Suat Acun, ““Her bütçeye uygun sigortacılık hizmetimiz var”

Suat Acun, ““Her bütçeye uygun sigortacılık hizmetimiz var”
820 kez okundu
24 Nisan 2017 - 9:46

-BURDURWEB ÖZEL-

Burdurweb Dergisi Nisan sayısında Suat Acun Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti. firma Sahibi Suat Acun ile kendisi, firması ve güncel sigortacılık faaliyetleri hakkında söyleşide bulunduk.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü mezunuyum. Uzun yıllar Bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra iş birikimlerimi sigorta sektöründe değerlendirme fırsatı buldum. Evli ve üç çocuk annesiyim. Türkiye Odalar Borsalar Birliği Burdur Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanıyım.

Firmanızdaki hizmetleriniz ve faaliyetleriniz nelerdir?

2014 yılından bu yana Sigorta sektöründe faaliyet gösteren firmamız Araç (Trafik-Kasko), Konut, İşyeri, Sağlık, BES, DASK, Hayat Sigortası, Çocuğum Okusun Eğitim Güvencesi, Yaşam Riskleri Sigortaları, Mühendislik Sigortaları, Seyahat Sağlık, Grup Ferdi Kaza, Ferdi Kaza, Kişisel Güvence vb. gibi poliçeleri düzenlemektedir. Gerçek ve tüzel kişi müşterilerimize ihtiyaç ve beklentilerini, beklediklerinden daha kaliteli hizmet anlayışı ile sunmak, sigortacılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak, müşterilerimiz için en güvenilir ve en uygun şirket olarak bilinmek ve ülkemiz için katkı değer yaratmak; yenilikçi, öncü ve en çok tercih edilen şirket olmak hedefimizdir.

ALLİANZ SİGORTA ELEMENTER ve ALLİANZ SİGORTA YAŞAM ve EMEKLİLİK branşlarında profesyonel acenteliğimizle yolumuza devam ediyoruz.

Trafik sigortasındaki tavan-taban fiyat uygulamasının sigorta fiyatları üzerinde etkisi ne olacak?

Yeni yapılacak düzenlemede trafik sigortası ücretlendirmeleri için tavan fiyat getirildi. Her kategori için devlet belli bir tavan fiyat belirleyecek ve böylelikle sigorta şirketleri tavan fiyatın üstüne çıkamayacak.

Yapılan açıklamalara göre mevcut trafikteki arabalarda %28 gibi bir indirim olması öngörülüyor. Çıkarılacak yasaya göre yeni trafiğe çıkacak araç sigortalarında indirim %40 lara varacak. Böylece Trafik Sigortasında Tavan Fiyat uygulaması ile toplam indirim tutarının ortalama %30 ola-cağı düşünülüyor.

Bireysel Emeklik sisteminin avantajları nelerdir? Bireyler neden bu sisteme dahil olmalıdırlar?

Suat Acun olarak Bireysel Emeklilik Sistemi Poliçesi yapma lisansına sahip bir acenteyiz Bireysel emeklilik sisteminde geleceğe yönelik yapılan her yatırım, acentelik faaliyetlerini yürüttüğümüz Allianz Yaşam Emeklilik A.Ş.’nin tüm deneyim ve birikimleriyle değer kazanmaktadır.

Ev hanımları, düzenli gelirleri, sosyal güvenceleri olmasa da artık emekli olabilecekler toplu para ya da emekli maaşı alabileceklerdir. BES ile kendinizi, çocuklarınızı, yuvanızı, kısacası geleceğinizi güvence altına alacaksınız.Sistemde en az 10 yıl kalarak ve 56 yaşını tamamlayarak emekliliğe hak kazanabilirsiniz. Bireysel emek- lilik sistemine ödediğiniz katkı payı tutarının %25’i, ilgili yıla ait brüt asgari ücret tutarının %25’i ile sınırlı olmak kaydıyla, devlet katkısı olarak hesabınıza ödenir.

Özel sağlık sigortasında hangi ürünler mevcut, özel sağlık sigortası yaptırmanın avantajları nelerdir?

Özel sağlık kurumlarında SGK kapsamında sağlanan sağlık hizmetlerinin standartlarını yükseltmek ve yüksek maliyetli sağlık harcamalarına destek olmak amacıyla sunduğumuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ekonomik prim ve uygun ödeme koşulları ile yapılmaktadır. Özellikle hamile kalmayı planlayan kadınların, hem ailelerine yeni katılacak bebek ve bebeğin sağlığı hem de kendi sağlıkları için mutlaka özel sağlık sigortası gereken bir teminattır.

Doğum teminatı sigortaları anne adayının hamilelik sürecindeki kontrolleri, normal doğum, sezaryen doğum ve hastane masraflarını kapsar. Bunların yanı sıra doğum esnasında anne ve bebekte oluşabilecek sağlık sorunları da teminat kapsamına alınmaktadır. Bebeğinizin doğum sonrası sağlığını kontrol etmek amacıyla yaptırdığınız; muayene ve rutin tetkik giderleri, Yenidoğan Paketi kapsamında karşılayabilirsiniz.

Ayrıca ebeveynler poliçede kendileri bulunmaksızın 6-17 yaş arası çocuklarının tek olarak sigortalanmalarını sağlayabilirler.

Sadece bir kaç dakikanızı alacak bu işlem ile hem çocuklarınız hem kendiniz için alternatif paketleri görebilir, ailenizin sağlık harcamalarını kontrol altına alabilirsiniz.

Her bütçeye uygun sigorta seçenekleriniz var mı?

Allianz modüler sağlık sigortasının sağladığı seçim özgürlüğü ile sigortanızı istediğiniz detaylarla şekillendirerek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir özel sağlık sigortası elde edebilirsiniz.Her türlü sağlık sorununuzda çekinmeden başvuracağınız bir acenteniz var.

Allianz Modüler Sağlık Sigortası sisteminin sunduğu farklı Network seçenekleri arasından hizmet almak istediğiniz sağlık kurumlarını belirleyebilirsiniz.

Muayene ve ameliyat ücretleri hastaneden hastaneye farklılık gösterebiliyor. Kimi sağlık kurumlarının tedavi giderleri yüksekken kiminin daha uygun olabiliyor. Bu sigorta kapsamında anlaşmalı sağlık kurumu ağını kendiniz seçerek bütçenize uygun bir ürün oluşturabilirsiniz. Mavi, Sarı, Yeşil ve Beyaz olmak üzere 4 farklı Network seçeneği bulunuyor.

Mavi Network :
Amerikan Hastanesi Grubu, Acıbadem Sağlık Grubu, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Grup FlorenceNightingale, Memorial Sağlık Grubu ve Anadolu Sağlık Merkezi dışındaki tüm Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını kapsar.

Yeşil Network :
Mavi Network’e ek olarak; Grup FlorenceNightingale, Memorial Sağlık Grubu Hastaneleri ve Anadolu Sağlık Merkezi’ni kapsar.

Sarı Network :
Yeşil Network’e ek olarak; Acıbadem Sağlık Grubunu ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanelerini kapsar.

Beyaz Network :
Sarı Network’e ek olarak; Amerikan Hastanelerini kapsar.

Özel sağlık sigortası, tedavi sürecinde oluşacak masrafları karşılayarak yine sizi büyük bir maddi yükten kurtarır.

Yaşam Riskleri Sigortası, 20 kritik hastalığa ve yaşam kaybı gibi durumlara karşı maddi güvence sağlayan bir sigortadır. Bu güvence ile sağlık sorunlarıyla mücadele ederken bir de maddi sorunlarla baş etmek zorunda kalmaz, tedavi masraflarınıza destek olabilir, evde bakımınızı yaptırabilir, evinizin temel ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Böylece mevcut birikimlerinizi harcamak ya da ağır borç yükü altına girmek zorunda kalmazsınız.

Allianz Geri Ödeyen Yaşam Sigortası ile siz yatırdığınız primlerle sevdiklerinizi güvence altına alıyorsunuz. Ödediğiniz primlerin tamamını, belirli tutarları aşmamak kaydıyla,
verginizden düşürebiliyorsunuz. Vefat gerçekleşmediğinde sigortalılarımız süre sonunda primlerinin tamamını dolar üzerinden geri alabilmektedirler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.