Son Dakika
16 Ocak 2019 Çarşamba
doruk-reklam

Tefenni’de coşkulu şenlik

05 Ağustos 2018 Pazar, 14:46

Tefenni Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 15. Barutlu Su Şenliği düzenlendi.

Üç gün sürecek olan şenlik, 3 Ağustos Cuma günü yapılan açılış programı ve konserlerle başladı. Barutlu Su Şenlik Alanında düzenlenen açılış programında ünlü sanatçılar Turgay Başyayla ve Baha sahne aldı.

Düzenlenen programda Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından ünlü sanatçılar Turgay Başyayla ve Baha sahne alarak muhteşem sesleriyle dinleyicileri büyülediler.

BURDUR, FESTİVALLER ŞEHRİ

Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada,

“Bu güzel Ağustos ayının akşamında böylesine anlamlı bir festivalde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bende hepinize hoş geldiniz diyorum. Değerli Tefenniniler Burdur’umuz aslında bir festivaller şehri. Yaz mevsiminin bu aylarında her ilçemizde, her beldemizde ve köylerimizde şenliklerle festivallerle bir araya geliyoruz, birlikte oluyoruz. Bu bizim kültürümüze kendi dünyamıza özgün değerlerimize olan bağlılığımızın en büyük timsalidir, göstergesidir.”

FESTİVALLER BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEK İÇİN VESİLE OLUYOR

“Tefenni, gerçekten ilimizin en köklü geçmişine ve kültürüne sahip çıkan nadide ilçelerinden biridir. Bugünde işte Barutlu Su Şenliğinin 15’incisinde Sayın Belediye Başkanımızın girişimiyle bu güzel birliktelik, bu meydanı doldurdu ve bizi bir araya getirdi. Aslında festivaller, şenlikler bu tür etkinlikler bir vesile, bunlar bir bahane oluyor. Ne için bir vesile, bir araya gelmek için, birliğimizi beraberliğimizi pekiştirmek, gücümüzü daha da güçlü kılmak, bizi biz yapan değerlerimizi yaşatmak için vesile oluyor. Ülkemizin her köşesinde insanlarımız birbiriyle buluşuyor, festivaller sayesinde gücümüz pekişiyor. Birlikteliğimiz kuvvetleniyor. Zaten asıl olanda budur.”

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATAN BÜTÜN FAALİYETLERİ BENİMSİYORUZ

“Teke Yöresinin başkenti olan Burdur’da bu güzel coğrafyada Göller Yöresinde, güzel insanların diyarında, Yörük Kültürünün, Öz Türk Kültürünün yaşandığı bu diyarda işte bu etkinlikler kültürümüzü yaşatmak adına yapılan bütün faaliyetleri de Valiliğimiz olarak benimsiyoruz ve destekliyoruz. Her şeyden önce ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz şey huzur, güvenlik ortamı, birliktelik ve güçtür.”

BURDUR HUZUR ŞEHRİ

“İlimiz; bu değerlerini, bu gücünü ve birlikteliğini en güzel şekilde sergileyen ve huzur içinde yaşayan bir şehirdir. Burdur bir huzur şehridir. Güçlü Türkiye için bu huzur hepimiz için anlam taşıyor. Bizlerde burada bulunan bütün topluluk bu güce bu birlikteliğe katkı sağlıyor. Hepinizi tebrik ediyorum. Belediyemizi bu güzel etkinlik adına tebrik ediyorum. Bu meydanı dolduran bütün insanlarımıza saygılarımı hürmetlerimi sunuyor. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi