Son Dakika
17 Ocak 2019 Perşembe
doruk-reklam

TOKİ’yi bazı hak sahipleri yavaşlatıyor

06 Ağustos 2018 Pazartesi, 20:23

Burdurlu dar geçimli vatandaşların uzun zamandır beklediği 3. Etap TOKİ konutlarında ilk kazmanın ne zaman vurulacağı merakla bekleniyor.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, bugün düzenlediği basın toplantısında TOKİ konusunda gazetecilerden gelen soruları yanıtladı.

Burdur Depremevlerinde yapılması planlanan TOKİ konutları ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Milletvekili Özçelik, sürecin hak sahipleri, Burdur Belediyesi ve TOKİ Müşavir firması GEDAŞ arasında sürdüğünü belirtti.

GECİKME NEDENİNİ AÇIKLADI

Depremevlerindeki hak sahiplerinden tapu devirlerinin devam ettiğini kaydeden Milletvekili Bayram Özçelik, bir iki arsa sahibiyle sıkıntı yaşadıklarını, onları da giderdiklerini belirtti. Tapu devirlerinde veraset intikallerini yaptırmayanların ortaya çıktığını ifade eden Milletvekili Özçelik, il dışında bulunan bazı hak sahiplerinin tapu devirlerine gelmedikleri, gelmeleri için çaba harcadıklarını ve onların gelmemesinden kaynak işlemlerin geciktiğini ifade etti.

HAK SAHİPLERİ BEKLENİYOR

Hak sahipleriyle olan tapu devirlerinin sona ermesinin ardından Depremevlerindeki konutların boşaltılacağını ifade eden Milletvekili Özçelik, toplu boşaltma ve toplu yıkım yapmak istediklerini, bu işlemler için tapu devirlerinin bitmesini beklediklerini belirtti.

Hak sahiplerinden yüzde 60’nın tapu devrini gerçekleştirdiğini ifade eden Milletvekili Bayram Özçelik, hak devirlerinin tamamı bittikten sonra yapıma geçileceğini belirtti.

NECATİBEY MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM (MANASDIR)

Necati Bey Mahallesinde projesel çalışmaların bittiğini kaydeden Milletvekili Bayram Özçelik, burada da hak sahipleriyle görüşmelerin Depremevlerindeki hak sahipleriyle görüşmesinde olduğu gibi olacağını, Manastırda gerçekleşecek kentsel dönüşüm için Depremevleri’nin beklendiğini ifade etti.

BÜĞDÜZYOLU TOKİ KONUTLARI

Büğdüz yolu güzergahında yapılması planlanan TOKİ konutlarını da açıklık getiren Milletvekili Bayram Özçelik, burada bir imar değişiklik yapılmasının gerektiğini, 1/5000 ve 1/100000’lik imar değişikliği için Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile görüşmelerin yapıldığını önümüzdeki günlerde de netice alınıp alınmayacağını hep beraber göreceklerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi