Son Dakika
16 Ocak 2019 Çarşamba
doruk-reklam

Vali Hasan Şıldak’tan yoğun hafta sonu mesaisi

11 Haziran 2018 Pazartesi, 08:32

Hafta sonunu yoğun bir mesai ile geçiren Vali Hasan Şıldak, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarını yerinde inceleyerek kurum yetkililerinden yatırımlarla ilgili bilgiler aldı.

Göreve başladığı günden bu yana kabul ettiği hayırlı olsun ziyaretleri, katıldığı toplantılar ve kurum ziyaretleri ile kısa süre içerisinde Burdur’u her yönüyle daha yakından tanımak için yoğun bir mesai harcayan Vali Hasan Şıldak, Cumartesi gününü de boş geçirmeyerek kamu yatırımlarını yerinde görme fırsatı buldu.

Yatırım incelemelerine 3000 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu inşaatı ile başlayan Vali Hasan Şıldak, yetkililerden inşaatın son durumuyla ilgili bilgi aldı. Şeker Fabrikası özelleştirilmeden önce devri yapılan 35 dönüm arazi içerisinde kalan Futbol Sahasını da yerinde gören Valimiz, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı, Gazi Atatürk Stadyumu, Gençlik Merkezi ve Tenis Kortlarını gezerek incelemelerine devam etti. Vali Hasan Şıldak, incelemeleri sırasında kendisine eşlik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ve yetkili personelden Burdur’da ki spor alt yapısı hakkında kapsamlı bilgiler aldı.

İncelemelerine Sağlık Bakanlığı yatırımları ile devam eden Vali Hasan Şıldak, yapımı tamamlanan Halk Sağlığı Kompleksi ve Bağlar Mahallesinde hizmet vermeye başlayacak 5 nolu Aile Sağlığı Merkezi binalarını yerinde görerek sağlık kurumlarının yöneticilerinden yatırımlar hakkında bilgiler aldı. Valimize, incelemesi sırasında İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Reha Sermed Aygören, Halk Sağlığı Başkanı Uzm. Dr. Sevinç Pehlivan Sütlü ve ilgili personel eşlik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarını yapımı tamamlanan Şirinevler Anaokulu Yemekhanesi ve Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu incelemeleriyle devam eden Vali Hasan Şıldak, yapımına kısa süre önce başlanan Burdur Anadolu İmamhatip Lisesi inşaatını da yerinde gördü. Son olarak Öğretmenevini gezerek incelemelerde bulunan Valimiz İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve ilgili personelden yatırımlar ve öğretmevi hakkında bilgiler aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırımlarını yerinde görerek incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, ayrıca Burdur Arkeoloji Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Bakibey Konağını gezerek Burdur’un tarihi mekanlarını görme fırsatı buldu.

Programının öğleden sonra ki kısmında ilk olarak Askeriye Köyünde inşaatı bitme aşamasına gelen Engelsiz Yaşam Merkezini gezen Valimiz buraya geçmeden Sanayi Kavşağı üzerine yapılacak sokak tipi Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılacağı arazide incelemelerde bulundu.

İncelemelerine Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü Hizmet binası inşaatını gezerek devam eden Valimiz, hizmet binası tamamlandığında İl Müdürlüğünün yanı sıra Sosyal Hizmet Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da hizmet vereceği bina hakkında yetkililerden bilgi aldı. Valimize incelemelerinde İl Müdür V. Hasan Güven eşlik ederek yatırımlar hakkında kendisine kapsamlı bilgilendirdi.

Programının devamında Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, inşaatın son durumuyla ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir ve yetkililerden bilgi aldı. Buradan Burdur Müzesi’ne geçerek, Müze Müdürü Hacı Ali Ekinci refakatinde Arkeoloji Müzesini gezen Valimiz, programınnın son bölümünde İl Halk Kütüphanesi’nin yenilenen hizmet binasında incelemelerde bulundu. İncelemelerini Arkeoloji Müzesi’nin yanı sıra, Bakibey Konağı ve Doğa Tarihi Müzesi’ne yaptığı ziyaretlerle tamamlayan Valimiz Burdur’un kültürel ve tarihi mirasını yakından tanıma ve görme fırsatı buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi